Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Kam na podzimní prázdniny? Berlín je cool a žije to i v Budapešti nebo Bratislavě!

  30. září 2022 17:14
  Neseď doma jako pecka. I na podzim se toho dá hodně zažít. Můžeš procestovat evropská města za pár kaček autobusem nebo vlakem. Máme pro tebe 7 tipů na super zahraniční výlety!

  Vídeň

  Podzimní Vídeň je pecka. Má skvělou atmosféru. Spousta galerií, kaváren, hospod, kde si dáš pořádný vídeňský řízek a zajít můžeš i do slavného zábavního parku Prátr, který funguje po celý rok.

  Vídeň


  Bratislava

  Často neprávem přehlížená Bratislava toho nabízí opravdu hodně. V plně rekonstruovaném a zachovalém historickém centru na tebe čeká tradiční slovenský folklor, obchůdky s lokálními potravinami, bary, kavárny a spousta památek. Dechberoucí jsou ruiny hradu Devín, ke kterému se svezeš loďkou po Dunaji.

  Bratislava


  Berlín

  Německé hlavní město se v poslední době stalo velmi populárním mezi mladými nadšenci do cestování. I proto se z Berlína stává kulturní centrum současného nezávislého umění a undergroundových barů. Na podzim, když není takové vedro, si v klidu prohlédneš všudypřítomný streetart a rozdílné vlivy východní a západní Evropy.

  Berlín


  Krakov

  Překrásné město Krakov leží jen pár desítek kilometrů za našimi hranicemi a je skutečnou pastvou pro oči. Ročně sem miliony turistů z celého světa jezdí obdivovat bývalé sídlo polských králů na vrchu Wawel a především bývalou židovskou čtvrť Kazimierz. Přes den tě okouzlí malé obchůdky, večer zažiješ nezapomenutelnou party v nočních podnicích.

  Krakov


  Budapešť

  V Budapešti zažiješ dokonalou podzimní dovolenou a hodí se i na delší pobyt. Kromě návštěv památek jako Velká synagoga, chrám sv. Štěpána nebo Budínský hrad si dokonale odpočineš v několika místních lázních. Horká léčivá voda přijde v chladných podzimních dnech opravdu vhod a večer budeš fit na bohatý noční život, který maďarská metropole nabízí.

  Budapešť


  Mnichov

  Bavorsko je místo plné přátelských lidí, skvělého jídla a ještě lepšího piva. O tom se nejlépe přesvědčíš v podzimním Mnichově, kdy tu probíhá slavný pivní festival Oktoberfest. Předchozí dva roky musel být vzhledem k opatřením proti covidu zrušen, takže se letos počítá s ještě velkolepějším zábavním programem a miliony litry vypitého piva.

  Mnichov


  Curych

  Okouzlující a klidný Curych je už desítky let oblíbeným cílem zamilovaných párů a obdivovatelů umění. V okolí města jsou navíc na dosah Alpy. Město je plné stromů a zeleně, takže podzim v centru je tu opravdu plný barev. Nejbarevnější podívanou pak najdeš v kostele Fraumünster se slavnými Chagallovými okny.

  Curych


  Podzim v Evropě je zkrátka jedinečný a nezapomenutelný. Ať už zvolíš mezi osvědčenou cestou autobusem nebo pohodlnou jízdou ve vlaku, s RegioJetem se na výlet projedeš výhodně.


  Související