6 ověřených způsobů a rad, jak bojovat s vlastní žárlivostí!

2. dubna 2018 21:56
Je důležité vědět, že žárlivost je ve zdravé míře dobrým znamením. Znamená to, že vám na tom druhém záleží a nechcete ho ztratit.

ČTI TAKÉ: 10 ZAJÍMAVOSTÍ: ENRIQUE IGLESIAS! MÍŘÍ DO PRAHY SLAVIT NAROZKY!

Žárlivost ve zdravé míře je dobrým znamením

6 ověřených způsobů a rad, jak bojovat s žárlivostí: 

1. Naslouchejte navzájem svým pocitům. Že je žárlivost přirozená, musí pochopit obě strany, jinak je dramatická scéna jen otázkou času. Nezbytné je tak skutečně se zajímat o to, jak vidí situaci váš partner a co vlastně potřebuje.

via GIPHY

2. Vyhraďte si na žárlivost čas. Pokud vás napadne něco žárlivého, bývá dobré si takovou myšlenku zapsat a někdy poté o ní v klidu a s rozvahou popřemýšlet. To však funguje hlavně v případech, kdy pro vaši žárlivost nejsou reálné důkazy a spíše potřebujete zklidnit vlastní mysl.

FILMOVÝ KVÍZ: 20 OTÁZEK NA TÉMA HŘÍŠNÝ TANEC (DIRTY DANCING)!

3. Snižte své nároky. Je nereálné očekávat, že vašemu partnerovi se už nikdy nezalíbí někdo jiný nebo že musíte mít přehled dočista o všem, co dělá. Důležité je nepodléhat romantickým ideálům.

4. Zbavte se zlozvyků. Možná se chcete ujistit tím, že svému partnerovi uchystáte křížový výslech nebo si přečtete jeho smsky. Pokud však nic nezjistíte, může vás to učinit ještě úzkostlivějšími. A co hůř, takové věci obvykle partnera odradí.

via GIPHY

5. Věřte svým instinktům. Pokud vás něco znepokojuje, nenechte si to pro sebe. Otevřená komunikace je základ.

6. Uvědomte si, že zrada není konec. Pokud je pro vás vztah něčím, co nikdy nemůže skončit, žárlivost vás může stravovat o to více. Je však potřeba uvažovat reálně a smířit se se skutečností, že i pokud se žárlení ukáže být opodstatněným, konec světa (ani vašeho štěstí) to nutně neznamená.

via GIPHY

KVÍZ: STŘÍKEEEJ! ZNÁŠ FILM SNOWBORĎÁCI? ZKUS NAŠICH 20 OTÁZEK!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:56 úterý 31. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • 14
  FAIL
 • 11
  SUPER
 • 10
  WTF
 • 10
  OMG
 • 9
  LOL
 • 8
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART