5 nejlepších filmů s lidoopy! Jsou gorily kámoši nebo nepřátelé?

13. dubna 2018 8:21
Lidoopové, tvorové lidem tak evolučně blízcí, že dovedou být ústředními postavami nejednoho filmu a je jedno jestli jde o hrdiny kladné či záporné. Ve všech případech jde o zajímavé charaktery, které své lidské kolegy většinou převyšují svou silou, velikostí či inteligencí, a to i přes to, že ve skutečnosti jde pouze o loutky, kostýmy a animace. Jakých pět filmů s nimi mám nejradši?

ČTI TAKÉ: Cinema geek: Top 5 filmů plných erotiky! To si s rodičema nepustíš!

King Kong

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00! 

CINEMA geek - TOP 5 filmů se sexuálním podtextem doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

Šťastné a Veselé!

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

5. místo – Král džungle

V základu moderní pojetí příběhu o Tarzanovi, které je značně parodizující, tudíž podstatně absurdnější a po všech směrech přehnanější, než bychom mohli čekat. Například místní komunita goril z nichž jedna ovládá řeč a má umělecké nadání mluví za vše.

4. místo – Gorily v mlze

Příběh postavený na reálných událostech kolem skutečné antropoložky Dian Foessey, kterou zde hraje legendární Sigourney Weaver. Hlavním tématem je zde z hlediska goril jejich záchrana před vyhynutím v důsledku rozpínavé lidské činnosti.

3. místo – Kniha džunglí

Poetická klasická pohádka o dítěti vychovaném matkou přírodou, kde se denně setkává a baví s medvědem, hadem, pardálem, tygrem a hlavně i králem Ludvíkem - Orangutanem. Klasické animované zpracování je legendární a to nejnovější z roku 2016 v life action podobě je obdobně skvělé.

2. místo – King Kong

Nejlegendárnější lidoop všech dob, který straší na filmových plátnech již od počátků kinematografie. Ze začátků se zabýval devastací New Yorku spojenou s unášením krásných žen a lezením na Empire State Building. V současné době je mýtus King Konga již mnohem pestřejší, například díky filmu Kong: Skull Island.

1. místo – Zrození Planety opic

Prequel klasické Hollywoodské série o planetě Zemi, kde lidé byli evolučně převálcováni vysoce inteligentními lidoopy. Jak k tomu došlo vysvětluje tento prequel o vědci Willu Rodmanovi, jehož lék na léčbu Alzheimera docílil u jeho šimpanze neočekávaných vedlejších účinků, které měly za následek neuvěřitelné zvýšení inteligence nakonec vedoucí až k lidoopí revoluci.

ČTI TAKÉ: Top 5 filmů podle videoher! Který je podle tebe nejlepší? Hlasuj!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:21 sobota 11. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 16
  LOL
 • 16
  OMG
 • 15
  LOVE
 • 14
  SUPER
 • 14
  WTF
 • 14
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART