4 super tipy, jak se zbavit závislosti na mobilu a sociálních sítích!

8. června 2018 10:39
Pokud je mobil první, po čem ráno sáhnete a to poslední, čeho se dotknete před usnutím, neustále máte potřebu se přesvědčovat o jeho přítomnosti a zpanikaříte, když někdy zůstane omylem doma, rozhodně se dá mluvit o závislosti...

ČTI TAKÉ: TOP 10 NEJLEPŠÍCH BROMANCE KOMEDIÍ S MUŽSKÝMI DVOJICEMI V HLAVNÍ ROLI!

Závislost na telefonu a sociálních sítích! Jak se jí zbavit?

Chytrý telefon je v podstatě mini továrnou na dopamin, jelikož uvolňuje do mozku chemikálie dobrého pocitu jako odměnu za lajky na sociálních médiích nebo zahání nudu. 

Dopaminový systém ovšem funguje na tom, že chcete stále víc a přehnaná závislost na používání mobilu zase poškozuje myšlenkové funkce, krátkodobou paměť a schopnost soustředění. Zde je tedy pár způsobů, jak s tím bojovat!

via GIPHY

1) Smažte aplikace, kterými zabíjíte nejvíc času. Sociálních sítí se samozřejmě nemusíte vzdávat, stačí jejich navštěvování omezit třeba k osobnímu počítači. Zkrátka učiňte svůj telefon tak nudným, abyste se během čekání ve frontě zabrali raději do vlastních myšlenek než do příspěvku o novém nákupu.

2) Pokud něco sledujete a začne reklama, ruka zřejmě vystřelí k mobilu. Dejte si na něj třeba gumičku na vlasy, která vás zarazí a přiměje zamyslet se, jak moc zrovna potřebujete ke svým aplikacím.

via GIPHY

3) Nemějte telefon u sebe, pokud máte práci nebo zájem o skutečnou konverzaci s lidmi okolo. Pokud jste kuřák a před vámi budou ležet cigarety, vaše mysl prostě taky vždycky bude toužit po tom, aby si jednu zapálila. 

4) Pomožte si aplikacemi. Existují hned tři, které pomáhají spravovat čas strávený u displeje - Space, Moment a Freedom. Pomocí nich můžete sledovat, čím trávíte kolik času, nastavit si časové limity nebo rovnou blokovat aplikace a internet na předem danou dobu.

via GIPHY

KVÍZ: 30 OTÁZEK NA TÉMA CELEBRITY, HUDBA A FILM! JAK SE VYZNÁŠ?

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:39 sobota 6. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • 38
  SUPER
 • 21
  WTF
 • 19
  LOVE
 • 17
  FAIL
 • 17
  OMG
 • 11
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART