15 faktů a zajímavostí o temném seriálu American Horror Story!

9. ledna 2018 11:31
Taky miluješ tenhle americký hororový seriál? Pokud ano, nejspíš už znáš i všechny tyhle fakta!

ČTI TAKÉ: SLEDUJ PRÁVĚ TEĎ ONLINE! CZECH BLOG AWARDS 2017 - KOVY, ANNA SULC, NIKOL ŠTÍBROVÁ, A CUP OF STYLE, PETRA LOVELY HAIR...

Evan Peters / Lady Gaga v American Horror Story

1) Kontroverzní seriál American Horror Story pochází od tvůrců seriálů Glee a Plastická chirurgie s.r.o.

2) Postava Kita Walkera (Evan Peters) má stejné jméno jako alter ego Lee Falka. Jedná se o fantoma, který se objevil v několika knihách, komiksech, videohrách i filmech.

via GIPHY

3) Pilotní díl první řady seriálu se natáčel ve skutečném domě. Další díly byly posléze filmovány v jeho přesné replice.

4) Los Angelská usedlost, která se stala předobrazem „Vražedného domu“, obsahuje pro svého majitele luxus v podobě šesti ložnic a pěti koupelen. Stavba byla ke konci roku 2011 uvedena do prodeje za 4,5 milionu amerických dolarů.

via GIPHY

5) Evan Peters (Kit Walker) musel pokaždé používat litry lubrikačního gelu k tomu, aby se vůbec nasoukal do svého gumového „Rubber Man“ kostýmu a zase ven!

6) V seriálu si měli gay pár zahrát i opravdoví partneři Neil Patrick Harris a jeho manžel David Burtka. Bohužel ale museli role odříct, protože v té době už hráli gay pár ve filmu A Very Harold and Kumar 3D Christmas (Zahulíme, uvidíme). 

via GIPHY

7) Evan Peters přiznal, že se dal kdysi na herectví jen proto, aby se mohl seznámit s dvojčaty Olsenovými: Mary-Kate a Ashley.

8) Vizážistce trvá pokaždé skoro tři hodiny, než připraví herečku Naomi Grossman na její roli Pepper! Ve smlouvě má herečka i to, že si musí kvůli roli oholit hlavu.

via GIPHY

9) Evan Peters a Emma Roberts (Madison Montgomery) jsou v reálu už od roku 2013 zasnoubeni (a mají hodně divokou historii, kde nechybí ani Emmino napadení Evana, při kterém mu dala pěstí a její následný odvoz na policii).

Emma Roberts a Evan Peters

10) Indické herečce Jyoti Amge, která hraje ve čtvrté sérii roli Ma Petite, je ve skutečnosti dvacet let a je nejmenší žijící ženou na světě, zapsanou díky své výšce v roce 2014 do Guinessovy knihy rekordů.

via GIPHY

11) Úvodní titulky a animaci připravil stejný člověk, který má na starosti i grafické zpracování titulků pro seriál The Walking Dead (Kyle Cooper).

12) „The Murder House“ jste už mohli v seriálu vidět! A to ve čtvrté řadě seriálu Buffy, přemožitelka upírů - zde jako Alpha Delta Frat House!

13) Frances Conroy (Moira) při natáčení nenosila žádné barevné kontaktní čočky. Opravdu má po autonehodě a následné operaci oka každou duhovku zbarvenou jinak, a tak to bylo vepsáno i do příběhu její postavy.

via GIPHY

14) Herci James Cromwell a Frances Conroy spolu před účinkováním v American Horror Story hráli milence v seriálu Odpočívej v pokoji.

15) Pes z první série - fenka Hallie - je opravdovou filmovou hvězdou. Kvůli natáčení American Horror Story fenka chyběla v některých dílech seriálu Zajatci předměstí. Mnoho amerických režisérů se o ni doslova přetahuje a její kariéru by jí mohla závidět velká spousta herců.

Fenka Hallie je vyhledávanou hollywoodskou hvězdou

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:31 středa 9. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 47
  SUPER
 • 26
  LOVE
 • 19
  OMG
 • 17
  LOL
 • 16
  WTF
 • 16
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART