10 zajímavostí o skvělém seriálu Batesův motel - prequelu k filmu Psycho!

3. října 2017 12:26
Krev je hustší než voda, aneb jak to bylo před Hitchcockem! Aktuálně běží pátá a poslední série. Seriál se vysílá už od roku 2013 a volně navazuje na slavný Hitchcockův film Psycho.

ČTI TAKÉ: SHOPAHOLIC NICOL EXKLUZIVNĚ PRO ÓČKO: VIDEOROZHOVOR K NOVÉMU VIDEOKLIPU A PRVNÍMU SINGLU ZTRACENÁ!

BATES MOTEL

O čem je seriál Bates Motel?

Seriál Batesův motel „vychází z postav Blochova románu Psycho. Jeho tvůrci zvolili přístup tzv. prequelu, tedy rekonstrukci předcházejících osudů hlavních protagonistů.

Děj ale přenesli do současnosti a také změnili jeho místo. Příběh se neodehrává ve smyšleném kalifornském Fairvale, nýbrž ve fiktivním oregonském pobřežním městečku White Pine Bay. 

Tam přijíždějí čerstvě ovdovělá Norma Bates (Vera Farmiga) s šestnáctiletým synem Normanem (Freddie Highmore) a zabydlují se v motelu, který Norma koupila z manželovy pojistky a kde chtějí oba začít nový život.

Norman působí navenek normálním dojmem, ale je z něho cítit všudypřítomné napětí a jeho vztah k matce je přinejmenším zvláštní. 

Do děje první řady významně zasáhnou bývalý majitel motelu a také Normanův starší sourozenec Dylan (Max Thieriot), který se k nim nastěhuje. Poklidné městečko, kde se zdánlivě nic neděje, skrývá některá nepěkná tajemství, jež fungování Batesova motelu přímo ovlivní.

1. Seriál není prvním pokusem o pokračování – již před třiceti lety by natočen pilotní díl na NBC, televize jej však nepřijala.

2. Ačkoliv to tak může vypadat, Nestor Carbonell v seriálu nemá podmalované oči. Ačkoliv vtipkoval, že „možná je to Maybelline“, jeho výrazná dolní kontura očí je přírodní.

3. Vera Farmiga původně nechtěla hrát roli Normy Bates z obavy, že výpůjčka tolika zápletek z nejúspěšnějšího hororu všech dob nemusí dopadnout dobře – přesvědčil ji však záznam konkurzu Freddieho Highmorea.

4. Představitel hlavní postavy je zároveň „velkým bráchou“ jejího syna Fynna, s nímž si během natáčení v Kanadě vytvořili bratrský vztah takřka okamžitě.

5. V seriálu se dokonce objeví i heslo k wi-fi Batesova motelu – „MOTHER“. Kdo jej asi nastavoval?

6. Premiéra páté série byla 20. února 2017. V tento den slaví narozeniny zpěvačka Rihanna, která si v seriálu zahrála postavu jménem Marion Crane!

7. Scénář k 8. dílu 4. série s názvem „Unfaithful“ napsal představitel hlavní postavy Freddie Highmore.

8. Postava Normana Batese je inspirovaná sériovým vrahem Edwardem Theodorem Geinem, který byl roku 1968 usvědčen z několika vražd a odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně.

9. Natáčení první série Netflix seriálu probíhalo ve Vancouveru v městečku Aldergrove.

10. Autor seriálu Bill Balas, který trpí cystickou fibrózou, byl inspirací pro postavu sympatické Emmy Decody.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:26 středa 31. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 18
  SUPER
 • 15
  LOVE
 • 13
  LOL
 • 13
  WTF
 • 13
  FAIL
 • 12
  OMG

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART