10 tipů přímo od kadeřníka Kim Kardashian! Jak na dlouhé a zdravé vlasy?

23. ledna 2018 15:57
Vlasy jsou něco, o co bychom měli neustále pečovat a péči o ně bychom rozhodně neměli zanedbávat. Máme pro tebe triky, jak dosáhnout nejen dlouhých, ale i zdravých vlasů, jakými se pyšní třeba i Kim Kardashian!

ČTI TAKÉ: Ultra nechutný make-up! Tarantule, larvy i kobylky v akci! Hit nebo shit?

Chris McMillan / Kim Kardashian

Kim Kardashian

1. Vlasy ti za noc nevyrostou, ani když do nich budeš investovat čas, peníze a energii. „Vlasy rostou maximálně o centimetr za měsíc,“ říká kadeřník celebrit Mark Towsend. „A to i tehdy, když nemáte roztřepené vlasy a máte je super zdravé,“ dodává.

via GIPHY

2. Pravidelné stříhání je velmi důležité. I díky něm vlasy rostou rychleji, budou vypadat zdravě a zabraňuje se jím roztřepení. „Pokud budete čekat než se vaše vlasy začnou třepit, způsobí to, že se vám vlasy roztřepí mnohem víc a ve skutečnosti budou jejich konce pak při česání odpadávat a vlasy budou tedy mnohem kratší,“ říká Mark. Navrhuje zároveň, aby ti kadeřník stříhal vlasy až o pět centimetrů každých cca 12 týdnů.

via GIPHY

3. Používejte kondicionér po každém umytí šampónem. „Vlasy barvením a teplým vzduchem při vysušování začínají zeslabovat a kondicionér pomáhá nahradit tuky a bílkoviny, které vlasům mohou chybět. Zabraňuje tak dalšímu případnému poškození a napomáhá tomu, aby vlasy byly nejen vzhledově zdravější,“ dodává.

via GIPHY

4. Na konci každého mytí si vlasy opláchněte co nejchladnější vodou. Podle Marka to velmi pomáhá k lesku i růstu vlasů a k udržení dlouhých a zdravých vlasů. Studená voda pomáhá předcházet ztrátě vlhkosti, podráždění pokožky hlavy i následnému tepelnému poškození vlasů při sušení. „Stačí jen několik sekund, ale je to velmi podstatné.“

5. Alespoň jednou týdně použijte výživnou nebo hydratační masku na vlasy, nebo olej do konečků vlasů. „Oleje dodají vlasům mastné kyseliny a vlákninu a prodlužují i růst vlasů,“ říká Mark, který se stará o vlasy Kate Bosworth, Diane Kruger nebo Mary-Kate a Ashley Olsen.


SERIÁLOVÝ KVÍZ: 20 OTÁZEK NA TÉMA UPÍŘÍ DENÍKY! JSI TOP FANOUŠEK?

6. Strava je pro vlasy velmi důležitá. Chceš krásnou hřívu? Musíš jíst vyrovnanou stravu a pít hodně čisté vody. Důležité ale je i doplnění různými vitamíny. Je ale důležité poradit se i lékařem, zda a které výživové tabletky jsou právě pro tebe vhodné.

via GIPHY

7. Dávej pozor na česání. Kartáčování může tvé vlasy fyzicky poškodit. „Když češete vlasy, ujistěte se, že začínáte od dolní části rozčesaných konečků směrem nahoru. Často se dostáváme přímo až k pokožce vlasů, což je špatně,“ říká Mark.

8. Vyměň klasické polštáře za bavlněné. Ideální je i hedvábný, nebo saténový materiál, protože má měkčí povrch, který nezpůsobuje tření a následné třepení. Ideální je spát s vlasy spletenými v copánku. Nikdy nesmí být ale mokré! 

via GIPHY

9. Nemotej vlasy do ručníku. „Způsobuje to lámání vlasů a vaše vlasy jsou v tu chvíli smotané do několika uzlů. Mnoho žen splete vlasy do turbanu - ale jemné vlasy okolo obličeje jsou tak mnohem náchylnější k lámání,“ říká Mark a doporučuje vyměnit hrubší ručníky za co nejjemnější materiál. 

via GIPHY

10. Dej vlasům pauzu, co se týče žehliček a fénů, protože horký vzduch způsobuje velké poškození vlasů. Čím jsou tvoje vlasy zdravější, tím rychleji budou růst a nebudou se lámat!

ČTI TAKÉ: Hvězda seriálu Glee Darren Criss alias Blain požádal o ruku svou lásku!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:57 středa 23. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 32
  LOVE
 • 24
  SUPER
 • 19
  LOL
 • 16
  WTF
 • 14
  FAIL
 • 12
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART