ZOH 2018: 10 zajímavostí o zlaté Ester Ledecké! Proč nemá Facebook?

19. února 2018 14:30
My Češi samozřejmě víme, kdo je Ester Ledecká, i když asi nikdo netušil, jak moc je dobrá nejen ve snowboardu, ale i na lyžích!

ČTI TAKÉ: FEJKOVÁ NAPODOBENINA RTĚNKY KYLIE COSMETICS MĚLA DĚSIVÉ ÚČINKY!

Martina Sáblíková a Ester Ledecká na ZOH 2018 zabodovaly! Holky, děkujeme!

Ester Ledecká

Ester Ledecká se stala senzací letošních Zimních olympijských her, protože vyhrála zlatou medaili v disciplíně, která není její hlavní. Dominuje ve snowboardingu, kde je mistryní světa a na ZOH 2018 ovládla i obří slalom na snowboardu - vyhrála kvalifikaci i všechny vyřazovací jízdy a získala tak pro Čechy druhé zlato! Tahle holka je prostě neuvěřitelná! My pro tebe máme deset zajímavostí o téhle zlaté krásce!

1. Sport má v krvi. Její dědeček hokejista Jan Klapáč získal hned dvě olympijské medaile, její maminka Zuzana je krasobruslařka. Právě ona a tatínek Ester, zpěvák Jan Ledecký, fandili přímo v Pchjongčchangu a záběry jejich nadšení obletěly svět, stejně jako překvapený výraz Ester!

Ester Ledecká

2. Ester začala sportovat už jako malinká. Ve třech letech byla schopná sjet na lyžích černou sjezdovku a už v pěti letech se postavila na snowboard, který si hned zamilovala.

3. Je tak zaměstnaná svými sportovními aktivitami, že studuje dálkově pražské gymnázium. Většinu času tráví v Peci pod Sněžkou, kde trénuje. V létě se pak přesouvá k vodě. Kromě zimních aktivit totiž miluje i beachvolejbal a windsurfing. 

Ester Ledecká

4. Vypadá to, že po otci podědila i hudební talent. Její táta, slavný muzikant Janek Ledecký se svěřil, že když jednou jeli v autě, Ester začal zpívat Annie Lennox a Janek nemohl uvěřit, že jeho dcera má takový hlas! Vypadá to ale, že Ester se jen tak do kariéry zpěvačky nepustí i když člověk nikdy neví, sleduj, co k tomu sama řekla!

5. Ester prý není moc velkou příznivkyní extrémně zdravého životního stylu. Miluje čokoládu a je schopná sníst jí kila. Naopak nemá ráda ovoce, která prý jako malá nejedla skoro vůbec. Ani co se týče pití, nemá moc ráda zdravé věci. Má ráda Coca-colu nebo Fantu, čaj a vodu prý přímo nesnáší. 

NOVÝ KVÍZ: 20 OTÁZEK O FILMU PADESÁT ODSTÍNŮ SVOBODY!

6. Jejím přítelem je basák kapely The Whale Petr Petřek. Evidentně má k hudbě Ester prostě blízko ve všech směrech!

7. Pár minut po svém šokujícím vítězství dorazila na tiskovou konferenci v brýlích. „Na rozdíl od ostatních holek jsem na to nebyla připravená, že sem budu muset jít. Nemám make-up,“ prozradila. Tím si novináře získala, protože ti hned díky její upřímnosti vyprskli smíchy. 

8. Ester prozradila, že nemá vlastní Facebook. O ten profesní se jí stará agentura. „Nemám ráda rozhovory a focení, na to mě moc neužije,“ dodala. 

9. Ester se stala globální hvězdou ještě před svým překvapivým vítězstvím. Do Pchjongčchangu přiletěla jako první sportovkyně v historii, která se na olympiádě pustí nejen do alpského lyžování, ale i do snowboardingu, kde je světovou jedničkou. 

10. Její bratr Jonáš Ledecký hraje ve stejné kapele jako její přítel a věnuje se kreslení komisků. Talent se v jejich rodině evidentně dědí!

ČTI TAKÉ: 7 SCÉN, KTERÉ BY SE MĚLY Z PADESÁTI ODSTÍNŮ SVOBODY VYŠKRTNOUT!

Alpine Skiing | Ladies’ Super-G | Pyeongchang 2018:

Hned po dojezdu superobřího slalomu se Ester Ledecká neradovala. Netušila, jak na tom je.

Tři nejlepší. Ester Ledecká vyhrála o jednu setinu sekundy před obhájkyní zlata ze Soči Rakušankou Annou Veithovou. Třetí skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:30 úterý 19. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 78
  SUPER
 • 22
  LOVE
 • 13
  LOL
 • 13
  WTF
 • 10
  FAIL
 • 10
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART