Zajímavosti z nových Star Wars: Víte, že vesnice Jediů byla na útesech Irska?

17. prosince 2017 19:47
Nejnovější Hvězdné války právě běží v českých kinech! Star Wars: Poslední z Jediů je pokračováním ságy o rodu Skywalkerů, ve kterém si zahráli i herci z prvního dílu Carrie Fisher nebo Mark Hamill. Zde je pár zajímavostí o filmu.

ČTI TAKÉ: STAR WARS KVÍZ! JSI EXPERT NA HVĚZDNÉ VÁLKY? TAK SE PŘEDVEĎ!

Star Wars: Poslední z Jediů

Režisér a scénárista Rian Johnson měl malou roličku v Rogue One: Star Wars Story, kde se objevil na palubě Hvězdy smrti jako imperiální zbraňový technik.

Pro film Poslední z Jediů se inspiroval filmy z 50. a 60. let minulého století Peklo nad hlavou, Chyťte zloděje nebo Sanbiki no samurai.

Při natáčení měl na krku stále foťák, kterým pořídil řadu zajímavých momentek.

Pro film vytvořili 120 dekorací a natáčelo se kromě ateliérů taky v chorvatském Dubrovníku, který se proměnil v planetu Canto Bight, nebo v Irsku. Vesnice Jediů byla navržena k vybudování na vrcholu útesů na západním pobřeží Irska, ale praktické, logistické a bezpečnostní důvody znemožnily natáčení některých scén, takže byly dekorace, skládající se z řady kamenných chýší na ostrově, nejprve postaveny v areálu ateliérů Pinewood. Jakmile natáčení v Pinewoodu skončilo, byly dekorace rozebrány a převezeny do Irska, kde byly na útesech znovu postaveny.

Neal Scanlan se svým týmem vytvořili 130 různých stvoření a mezi nimi také Porgy, kteří obývají Ahch-To, odlehlý ostrovní domov Luka Skywalkera. Porgové, které si všichni členové štábu velice oblíbili, jsou roztomilou kombinací papuchalka, sovy a mláděte tuleně. Všichni si toužili vzít některého z nich domů.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:47 pondělí 16. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 18
  SUPER
 • 13
  LOL
 • 13
  LOVE
 • 10
  FAIL
 • 10
  OMG
 • 9
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART