Záchrana? Hranolky od Mekáče prý podporují růst vlasů!

7. února 2018 13:10
Máme pro tebe dobrou zprávu, pojídání hranolek může být i zdravé.

ČTI TAKÉ:  ČTVRTEČNÍ SOUTĚŽ O LÍSTKY NA KONCERT MARCUS & MARTINUS!

Jak pomáhají hranolky vlasům?

Máme pro tebe dobrou zprávu. Jestli i ty miluješ hranolky z McDonald´s, tak se jich nemusíš vzdávat. Vědci totiž zjistili, že oblíbená pochoutka může údajně pomoci při léčbě při vypadávání vlasů. 

Po sérii experimentů na myších odborník zjistil, že látka dimethylpolysiloxane společně s kmenovými buňkami dokáže výrazně podpořit růst vlasových kořínku. Je to přitom látka, která je běžně k nalezení v hranolkách z restaurací McDonald’s.

(SLIDESHOW TUTORIAL ) Here’s how to get the sleek shiny ballerina bun of your dreams. BAIIII FLYAWAYS. 1️⃣ Rub a pea sized amount of Shine Pomade in between your hands to make it easier to spread through the hair evenly (note: this one is different than my soft matte pomade so you can do this with both but the other won’t have this same kind of mega shine ✨) 2️⃣ brush through using a smoothing brush and secure into a ponytail. 3️⃣ grab a little more Shine Pomade and warm it up in your hands, then run it through the actual ponytail. Twist into a coiled bun. 4️⃣ secure the bun by placing small pins all around the edges. 5️⃣ optional: go back in to smooth any flyways, edges or hairs at the nape of your neck with a little more pomade. ✨栗‍♀️✨

Příspěvek sdílený KRISTIN ESS HAIR (@kristin_ess),

Tento silikon se začal přidávat i do masek na vlasy, ale musíme říct, že se rozhodně nejedná o levné produkty.

ZÁBAVNÝ KVÍZ! 20 HLÁŠEK Z FILMŮ A SERIÁLŮ! POZNÁŠ, ODKUD KTERÁ JE?

Než si ale začněš ve velkém kupovat hranolky, je nutné říct, že tato studie ještě není oficiálně potvrzená. Vědci sice tvrdí, že studie přinesla zatím pozitivní výsledky (myším začaly růst ve velkém na zádech chlupy) a vypadá to velmi slibně, ale pokusy zatím probíhají jen na myších a ne na lidech a jejich vlasech!

Je ještě nutné zdůraznit, že není potvrzené by mastnota, která se nachází v tomto silikonu, zvětšovala objem vlasů. Na další výslekdy si tak musíme ještě počkat, ale snad se dočkáme pozitivních odpovědí!

Pokud vám ale vlasy vypadávají „po někom z rodiny“, jedná se o gentické dispozice a v takovém případě vám nepomůže ani kýbl hranolek denně. Jedinou možnou záchranou jsou pak hormony a dlouhodobá léčba. 

ČTI TAKÉ: HAILEE STEINFELD A BLOODPOP® VYDÁVAJÍ SINGL K PADESÁTI ODSTÍNŮM SVOBODY

via GIPHY

via GIPHY

Kim Kardashian

Vlasy

Miley Cyrus

ČTI TAKÉ: DWAYNE „ROCK“ JOHNSON BUDE ZACHRAŇOVAT FILMOVOU RODINU Z HOŘÍCÍHO PEKLA!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:10 čtvrtek 7. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 35
  LOL
 • 25
  OMG
 • 15
  LOVE
 • 13
  FAIL
 • 11
  SUPER
 • 10
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART