Zabezpečení účtu na Facebooku díky zkratce BFF? Nachytaly se tisíce lidí!

13. dubna 2018 13:51
Tisíce lidí skočilo na nový hoax, který se rychle rozšířil po Internetu.

ČTI TAKÉ: Instagram má dvě nové funkce: Portrét a zmínku! Už je znáš?

Mark Zuckerberg

Internetem se šíří další hoax, kterému uvěřili už tisíce lidí. Už víš, jak zjistit jestli je tvůj účet na Facebooku zabezpečený? Stačí si prý do komentáře napsat zkratku BFF, a pokud zazelená, je tvůj účet v pořádku. Tenhle návod prý vymyslel sám zakladatel sociální sítě, Mark Zuckerberg.

Těchto komentářů je pod tímto textem stovky a budí to trochu rozpaky. Na tenhle falešný návod, který je samozřejmě scestný, se nachytalo už tisíce lidí. Žádný nástroj na zabezpečený účet neexistuje a myslíme si, že tvůrce se hodně baví.

Lidé se opět nechali nachytat.

BFF patří k několika slovům, kterým Facebook automaticky mění barvu a po kliknutí na ně provede nějakou animaci či giphy. K dalším takovým slovům patří například Gratuluji, To dáš, xo, Best Wishes či You´re the best. Facebook na bezpečnost nikdy moc nebral ohled, za což je ted pranýřován a sám je založen na co nejvíce datech o svých uživatelích.

KVÍZ: 30 otázek na téma seriál Přátelé! Udělej si náš test!

Není žádným tajemstvím, že tato sociální síť o nás ví téměř úplně vše. Chceš si svůj účet i přesto nějak zabezpečit? Nevkládej na něj telefonní číslo či neklikej na pochybné soutěže. Zveřejňuj jen to, co ti nevadí, že se může šířit po Internetu. Dej si pozor i na fotky a statusy, co publikuješ.

ČTI TAKÉ: Facebook pro starší! Profily si zakládá se čím dál více babiček!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:51 sobota 11. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 36
  LOL
 • 22
  FAIL
 • 15
  WTF
 • 11
  SUPER
 • 10
  OMG
 • 9
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART