Xiaomi má telefon, který nabijete za 18 minut. PlayStation 5 se dočkal vylepšené verze

24. října 2023 17:11
Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl vysíláme každé úterý v 17:30, tak se nezapomeňte dívat.

Značka Xiaomi na český trh uvedla dva nové smartphony Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro, které svými funkcemi a výbavou cílí nejen na mladé, ale i náročnější uživatele. Oba modely mají shodný design, liší se především ve výbavě a pochopitelně i ceně. Vybírat navíc můžete mezi verzí se skleněnými zády či umělou kůží, která zejména v modré barvě vypadá opravdu stylově. Příjemné je, že se nezapomnělo ani na kompletní odolnost vůči vniknutí vody.

O zobrazování se stará prostorný 6,67″ displej typu AMOLED s vysokým rozlišením a dynamickou obnovovací frekvencí s maximem na 144 Hz. Maximální jas zobrazovače činí 1200 nitů, v peaku dokonce extrémních 2600 nitů, takže je bezproblémová čitelnost na ostrém sluníčku zaručena. Součástí displeje je i čtečka otisků prstů a otvor pro 20MPx selfie kamerku.

Xiaomi

Na zadní straně najdeme trojici skvěle vybavených fotoaparátů. Ten hlavní má 50Mpx rozlišení a optickou stabilizaci obrazu. Společnost mu dělá 12Mpx širokáč a 50Mpx teleobjektiv. O ladění barev se postarala společnost Leica, která oba telefony obohatila o fotografické režimy Leica Authentic a Leica Vibrant. Chválíme, že Xiaomi upustilo od zcela zbytečného makro fotoaparátu, kterým své telefony čínští výrobci rádi zdobí, nicméně vždy jsou jen do počtu, než že by se daly použít pro normální focení.

Akumulátor v obou modelech má kapacitu 5000 mAh, rozdílný je maximální dobíjecí výkon.

Xiaomi 13T Pro se pyšní výkonem 120 wattů, Xiaomi 13T pak hodnotou 67 wattů. Více se o novinkách dozvíte v novém díle našeho pořadu.

V případě aktuální generace konzolí se delší dobu spekulovalo, že by Sony a Microsoft mohli představit mezigenerační zařízení, které by vylepšilo stávající design a pomohlo nakopnout prodeje, podobně jako se tomu stalo u minulé generace herních přístrojů. Zatímco gigant z Redmondu tuto strategii alespoň prozatím jasně dementuje, konkurent z japonských ostrovů nic podobného nevyloučil. To mělo svůj důvod – Sony totiž minulý týden představilo upravenou verzi svého PlayStationu 5, který sice oficiálně nenese označení „Slim“, přesto se nejvýraznější změna odehrála právě po stránce celkových rozměrů a designu.

2 PS 5 slim

Zmenšení PlayStation 5 potřeboval jako sůl, neboť se jednalo o jednu z největších konzolí, které kdy byly uvedeny do masové výroby. Nová revize nabídne například menší bočnice, které jsou stylově rozděleny na dvě části, přičemž vrchní je z lesklého plastu, zatímco spodní je z matná. Nová edice je navíc o třetinu menší než první generace, a také zhruba o 20 % lehčí.

Také jsme pro vás otestovali nejnovější iPhone 15 Pro a chytrý náramek Xiaomi Smart Band 8, který má opět nakročeno k tomu, aby se stal králem levných fitness náramků.

V případě, že nestihnete úterní premiéru, můžete si naladit reprízy v pátek (16:00), sobotu (14:00) a neděli (17:00). Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií. Po tomto díle bude následovat prázdninová pauza. Na nové díly se budete moci těšit opět od poloviny září.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:11 středa 21. února 2024. Anketa je uzavřena.

 • 29
  FAIL
 • 28
  OMG
 • 27
  WTF
 • 26
  LOVE
 • 25
  SUPER
 • 22
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART