WTF? Podle vědců se spaním o víkendech hubne! Věříš tomu? Vyzkoušej to!

29. června 2017 14:17
Skvělá zpráva pro každého, kdo si pod ideálním víkendem představí nevylézt dva dny z postele. Tým vědců totiž došel k závěru, že pospat si o něco déle má celou řadu skrytých zdravotních přínosů, o jakých jsme neměli ani tušení! :-o

ČTI TAKÉ: SHAWN MENDES SE OMLUVIL FANOUŠKŮM! PROČ NA NĚ NEMĚL ČAS?

Spánkem se dá i hubnout!

Ačkoliv je většina lidí (rozuměj rodiče) přesvědčena, že být v neděli ještě kolem jedenácté v posteli musí být pro vaše zdraví strašné, skutečnost je taková, že zaspat snídani vám může pomoci shodit pár kil bez toho, abyste se zapotili.

via GIPHY

V nedávno publikované studii jihokorejští výzkumníci analyzovali spánkové návyky 2 156 dospělých v souvislosti s indexem jejich tělesné hmoty (BMI). Výsledky naznačují, že „dohánění ztraceného spánku“ o víkendu je způsob, jakým se přiblížit naplnění bláhového snu o tom, že se vejdete do loňských kalhot.

via GIPHY

Výzkum ukázal, že lidé, kteří během týdne nespí dostatečně, ale spí o víkendech, mají nižší BMI (průměrně 22,8) než ti, kdo se s doháněním spánku o víkendu neobtěžují. Ti dosáhli 23,1, což už nějaký rozdíl značí.

Je těžké určit, jaká je konkrétní příčina tohoto rozdílu, ale vědci poukazují na to, že CELKOVÁ míra spánku v týdnu může mít drastický vliv na metabolismus, hormony a celou škálu tělesných funkcí.

VIDEO: 8 Hodin Hluboká hudba na spaní, Mírumilovná hudba, Odpočívání, Hudba pro spánkovou meditaci

Lidé v Americké akademii pro zdravé spaní stále prohlašují, že nejefektivnější je každou noc ve stejný čas usínat a každé ráno se ve stejný čas probouzet. Minimální doba spánku je v optimálním případě asi sedm hodin. Teď si nicméně klidně můžete ještě pár hodin spánku věnovat!

ÓČKO TEA

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:17 pátek 27. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 19
  SUPER
 • 14
  OMG
 • 12
  LOL
 • 12
  LOVE
 • 9
  WTF
 • 7
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART