LOL! Už jste viděli nový klip Mandrage s tančícím Jirkou Lábusem? HIT nebo SHIT?

14. července 2017 14:49
Kapela Mandrage se vrací do rádií chytlavým singlem Slečno, já se omlouvám se! V emocemi prošpikovaném minimalistickém klipu na jediný záběr tančí Jiří Lábus!

ČTI TAKÉ: BUDOUCÍ „RYCHLE A ZBĚSILE“ SE MŮŽE ODEHRÁVAT VE VESMÍRU!

Mandrage a Jiří Lábus

Skupina Mandrage patří již několik let k nejúspěšnějším domácím kapelám. Svoji pevnou pozici na naší scéně si upevnila na podzim roku 2015, kdy vydala poslední studiové album Potmě jsou všechny kočky černý, po němž následovalo i úspěšné turné.

Poslední měsíce se ale Mandrage stáhli do ústraní, omezili koncertování na festivalové stage a plně se soustředili na novou tvorbu. Předzvěstí nadcházející desky je na první poslech hitová píseň Slečno, já se omlouvám se!

VIDEO: Mandrage - Slečno, já se omlouvám se:

“Píseň ‘Slečno, já se omlouvám se‘ je o lásce na první pohled. O tom, že když přijde takový ten zásah shůry, prostě jen zíráme a zmatečně blekotáme. A o tom, že to může být až skoro komické, zvláště když to vaše vyvolená cítí jinak. Metafora lásky coby šípu, který člověka zasáhne a naprosto ochromí, funguje přesně takhle.

Odněkud si přiletí a ponechá nás stojícího v překvapeném úžasu. Naivně hledíme na vytoužený objekt a přesto, že si neumíme ani správně naplánovat zájmena ve větě, už si malujeme budoucnost,“ dodává Pepa Bolan, kytarista kapely Mandrage, který nový hit složil.

Mandrage

Chytlavou píseň doprovází minimalistické video, ve kterém se objevuje populární český herec Jiří Lábus. “Zaujalo mě, že vlastně vše je jenom na mně a není u toho vůbec kapela, takovou roli jsem ještě nehrál. Písnička mě baví a přeju klukům z Mandrage i fanouškům, aby se líbila,“ uvádí ke své roli tato česká herecká legenda.

Mandrage

Režie videoklipu se ujal bubeník Matyáš Vorda, hlavní slovo ale měl Tomáš Kasal, držitel ceny Anděl, který pro kapelu v minulosti natočil již několik klipů. “Pustili jsme se, pro nás, do docela odvážného kroku, natočit klip na jeden jediný záběr a s jediným hercem.

Byli jsme sami zvědaví, jestli hlavní postava dokáže pozornost diváka udržet po celou dobu písně ‚jen‘ na základě projevů emocí zamilovanosti, radosti, posedlosti. Naštěstí nabídku na tuto roli přijal náš oblíbený herec Jiří Lábus, díky němuž nás to od začátku do konce baví, a věříme, že bude i všechny, kteří klip uvidí,“ dodávají svorně oba tvůrci.

Mandrage

Mandrage novinkou Slečno, já se omlouvám se potvrzují roli ostřílených hitmakerů a navazují tak na své starší hity Hledá se žena, Františkovy Lázně, Šrouby a matice nebo Brouci. Opětovně potvrzují svoji výjimečnou pozici na české hudební scéně, kde patří k nejžádanějším koncertním kapelám.. Nezbývá než se těšit na jejich nové album, ke kterému vyrazí na turné začátkem února 2018, lístky můžete kupovat již nyní v předprodejní síti TicketStream.

Mandrage

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:49 sobota 11. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • 16
  LOVE
 • 11
  FAIL
 • 10
  LOL
 • 10
  WTF
 • 9
  SUPER
 • 8
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART