Slovenský zpěvák a skladatel Peter Aristone vydal nové EP Happiest Accidents

18. září 2017 14:12
Reflektuje na něm problémy dnešní doby a nabádá posluchače, aby nechávali život víc plynout, nesnažili se mít ho tolik pod kontrolou a více věřili na „nejšťastnější náhody“!

Peter Aristone

Za jednu takovou «šťastnou náhodu» v životě Petera by se dalo považovat i seznámení se slavným britským producentem Sachou Skarbekem. Stalo se to před třemi lety v malém londýnském klubu, kde tenkrát Peter vystupoval sám s akustickou kytarou. Právě tam vzniklo přátelství, které loni vyústilo v první společné EP Gold. Stejnojmenný singl se ujal nejen v českém éteru, ale zabodoval také v soutěži americké stanice MTV U a otevřel mu tak cestu na podia až do USA, kde nakonec v průběhu loňského roku odehrál desítky koncertů.

Není divu, že spolupráce dvou hudebníků pokračovala i letos. «Se Sachou jsme se shodli, že se chceme na druhém EP posunout nejenom hudebně, ale i textařsky. Zatímco na předchozím EP Gold řeším hlavně vztahy, tak na EP Happiest Accidents jsem chtěl přijít i s tématy, které se týkají dnešní doby a nové generace,» vypráví Peter a dodává: «Je tam například píseň «Eye Of a Needle», ve které upozorňuju na nebezpečí příliš častého až nezdravého používání sociálních sítí a jaký to má dopad na společnost. 

Peter Aristone

Písnička Happiest Accidents a zároveň i název alba nese pro mě velmi důležitý odkaz, který bych rád lidem předal. Happiest Accidents znamená «nejšťastnější náhody». A právě tyto náhody jsou ty nejkrásnější v životě. Jsou to věci, které přijdou tehdy, když je nečekáme. Najednou potkáváme ty správné lidi nebo najdeme pravou lásku. Proto je někdy lepší nechat život plynout, vykašlat se na velké plány a nesnažit se mít všechno tolik pod kontrolou.»

EP Happiest Accidents vznikalo v průběhu několika měsíců v Londýně, Kodani nebo Nashvillu a bylo nahrané ve známých RAK studiích v Londýně. Zatímco předchozí EP Gold mělo jasné folkové základy, nové EP představuje znatelný posun k indie-rockovému zvuku. «Se Sashou Skarbekem jsme byli na stejné lodi hlavně v jedné věci - nechtěli jsme se opakovat. Někdy mě hlasově tlačil až do poloh, kde jsem si říkal, že už to nemůžu zvládnout, ale právě to napětí a expresivita v těhle chvílích bylo přesně to, co Sacha hledal,» vypráví Peter o vzniku desky.

Petera Aristona čeká koncertně hodně nabitý podzim. Své nové EP naživo představí nejdříve americkému publiku (Kalifornie, Oregon a Washington) jako předskokan Marka Broussarda. Po návratu z USA bude hostovat na turné Chinaski, které začíná 24. října. A zároveň na začátku listopadu startuje společné akustické turné s mladým talentovaným zpěvákem Jakubem Ondrou. 

«Možná se ptáte, proč dvě turné najednou? Koncerty mě prostě baví a většinou jsem zatím vystupoval jako předskokan nebo host různým interpretům. Často mi po koncertech psali fanoušci na facebooku, že by moc rádi viděli můj vlastní koncert, který trvá déle, než půlhodinový set předskokana,» vysvětluje Peter.

Peter Aristone o skladbách EP Happiest Accidents

01 Painful Remedy

Je to temnější písnička na albu. Je hlavně temná textem, což z hudby není na první poslech cítit díky hip-hopově laděnému podkladu. Jako muzikant se potkávám a spolupracuji s mnoha dalšími umělci z branže. A někdy mě až zaráží, kolik úspěšných a ohromně talentovaných lidí trpí depresí. Myslím ale klinickou depresí. Právě o ní je písnička Painful Remedy, která se dá přeložit jako „Bolestná léčba“. Když jsme ji ze Sachou Skarbekem psali, neuvědomovali jsme jsi, jak aktuální tato nemoc opravdu je. Myslím si, že tento rok už těch úmrtí a hlavně sebevražd bylo opravdu dost…

02 Eye Of A Needle

V této písničce upozorňuju na nebezpečí příliš častého až nezdravého používání sociálních sítí a jaký to má dopad na společnost. Lidé, kteří tomuto fenoménu příliš propadnou, mohou zčásti žít v tzv. virtuální realitě, kvůli čemuž jim uniká spousta krásných věcí v opravdovém životě. A to je škoda. Také v písni zmiňuju i syndrom FOMO (Fear of missing out, strach ze zmeškání), což vede k neustálému kontrolování příspěvků na sociálních sítích. Myslím, že toto téma je hodně aktuální a týká se hlavně nové generace.

03 Will I Be Waiting?

Psal jsem ji počas dlouhého turné po Americe. Stýskalo se mi už po domově. Byl jsem dostatečně nasycen všemi zážitky a přesto, že hudbu opravdu miluji, chtěl jsem už dělat i něco jiného, než jezdit z města do města, odehrát koncert, přespat v hotelu a další den to samé. Chyběla mi moje žena, kamarádi, rodina a tak nějak mě popadala nostalgie. Začal jsem taky vzpomínat na moje povedené i nepovedené vztahy…Zní to asi divně, nevím proč mě to popadlo, ale najednou jako by mi ty všechny zážitky chyběly.

04 Game Over

Je o momentě, kdy řeknete něco, co nemůžete vzít zpátky. Tato písnička zachycuje přesně tento moment, ale hlavně pocity s ním spojené. Třeba když se s někým rozejdete a v tu chvíli, jak to vyslovíte, tak toho litujete, ale zároveň víte, že už je pozdě.

05 Happiest Accidents

Písnička Happiest Accidents a zároveň i název alba nese pro mě velmi důležitý odkaz, který bych rád lidem předal. Happiest Accidents znamená «nejšťastnější náhody». A právě tyto náhody jsou ty nejkrásnější v životě. Jsou to věci, které přijdou tehdy, když je nečekáme. Najednou potkáváme ty správné lidi nebo najdeme pravou lásku. Proto je někdy lepší nechat život plynout, vykašlat se na velké plány a nesnažit se mít všechno tolik pod kontrolou.

bonus 06 Anywhere

(Tento song je pouze na fyzických nosičích (CD a vinylech) jako speciálni bonus. Digitální verze obsahuje pouze 5 skladeb.)

Anywhere znamená “kdekoliv” a vypráví o tom, že pokud jsme s člověkem nebo s lidmi, které máme opravdu rádi, pak je úplně jedno, kde jsme a v jakých podmínkách. Důležitý je, s kým tam jsme.

Termíny turné:

 • 24. 10. Ostrava - Ostravar Aréna (CHINASKI)
 • 26. 10. Zlín - Zimní stadion Luďka Čajky (CHINASKI)
 • 28. 10. Hradec Králové - ČPP Aréna (CHINASKI)
 • 3. 11. Pacov - Legenda (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 4. 11. Zlín - Fénix (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 7. 11. Brno - DRFG Aréna (CHINASKI)
 • 9. 11. Jihlava - Horácký zimní stadion (CHINASKI)
 • 10. 11. Nový Jičín - Drago (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 11. 11. České Budějovice - Budvar aréna (CHINASKI)
 • 14. 11. Liberec - Home Credit Arena (CHINASKI)
 • 16. 11. Praha - O2 arena (CHINASKI)
 • 17. 11. Ledeč nas Sázavou - Penzion a restaurace U Řeky (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 18. 11. Brno - Eleven (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 22. 11. Praha - Cafe v lese (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 23. 11. Plzeň - Anděl Café (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 24. 11. Lanškroun - Forea (Peter Aristone a Jakub Ondra)
 • 25. 11. Děčín - Garáž (Peter Aristone a Jakub Ondra)

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:12 úterý 16. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 7
  LOL
 • 7
  LOVE
 • 6
  OMG
 • 5
  SUPER
 • 5
  WTF
 • 5
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART