Upřímná reakce na finále "Prolhaných krásek"! Pozor, obsahuje spoilery!

2. července 2017 12:02
Seriál Prolhané krásky se po sedmi letech dočkal své poslední epizody. Aria, Spencer, Hanna, Emily a Alison se s městečkem Rosewood rozloučily v epizodě s názvem "Dokud nás smrt nerozdělí" (Till Death Do Us Part). Spíše než rozuzlení a uspokojení však závěr série nejednomu divákovi přinesl ještě větší zmatek...

ČTI TAKÉ: DYLAN MINNETTE DOUFÁ, ŽE CLAY JENSEN BUDE V DRUHÉ SÉRII 13 REASONS WHY MÉNĚ VIDĚT!

Pretty Little Liars

Všechny zajímalo, kdo je A. D. - zvrácený génius trápící skupinu oblíbených lhářek. Vzniklo nespočet teorií o jeho identitě a celý seriál byl tak návykový dost právě proto, že nad touto zápletkou se dalo přemýšlet klidně hodiny bez jistoty správné odpovědi. A nakonec se dozvídáme, že A. D. je ve skutečnosti Alex Drake, zlé dvojče Spencer.

via GIPHY

Představitelka obou rolí Troian Bellisario tak jednoznačně odvedla dobrou práci, ale odkud se tohle dvojče vůbec vzalo? Celou dobu se tušilo, že jde o některou z již známých postav, ale ve skutečnosti je to někdo, o jehož existenci jsme ani nevěděli.

Troian v interview pro časopis Elle však prozradila, že autorka Marlene King jí o této zápletce řekla už dávno. Matka Spencer a Alex tedy porodila dvojčata, ale pouze Spencer byla adoptována, zatímco o Alex jaksi nikdo nevěděl.

Pretty Little Liars

„Původně totiž měl seriál trvat jen pět let. Během čtvrté série s ní však producenti začali mluvit o tom, že by skutečně rádi protáhli show na sedm sérií a Marlene proto začala vytvářet úplně nový svět s novou zápornou postavou. Mne do té zápletky zasvětila více než rok poté a během posledních dvou let na tom tedy pracujeme společně.“

Pretty Little Liars

Samozřejmě se dal očekávat happy end pro všechny hlavní postavy, vyřešení všech jejich problémů a tak podobně. Samotné odstranění Alex ze scény se však událo tak na rychlo a s uspěchaným vysvětlením, že zanechává víc otázek než odpovědí.

Pretty Little Liars

Není pochyb o tom, že Marlene King dokáže napsat strhující příběh, jinak by si tolik diváků či spíše divaček neudrželo zájem až do sedmé série.

Odhalení A. D. se nicméně ukázalo být určitým zklamáním už proto, že tato zápletka nepůsobila zdaleka tak promyšleně jako beztak ve skutečnosti byla.

Po všech letech – spousta z nás sledovala seriál už na střední škole – tak zanechává dojem nevyužitého potenciálu, každopádně však nezbývá než se s tím smířit.

via GIPHY

ÓČKO TEA

Co říkáš na finále seriálu Pretty Little Liars?
Super nápad, tohle by mě fakt nenapadlo!
Super nápad, tohle by mě fakt nenapadlo!
349
Velké zklamání!
Velké zklamání!
286
Ještě jsem finále neviděl-a
Ještě jsem finále neviděl-a
273
Nesleduju tenhle seriál
Nesleduju tenhle seriál
132

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:02 pondělí 30. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 48
  LOVE
 • 26
  OMG
 • 14
  FAIL
 • 11
  SUPER
 • 11
  WTF
 • 9
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART