Top 7 českých vánočních pohádek a filmů! Máš raději klasiku nebo novinky? Hlasuj!

20. prosince 2017 17:41
Vánoce si bez pohádek a filmů nedovedeme představit. A my pro tebe máme top 7 vánočních a zimních klasik i novinek.

ČTI TAKÉ: Nová hvězda aplikace musical.ly Loren! Co je na téhle holce zvláštního?

Anděl Páně

1. Anděl Páně

Film o nebi a peklu, v hlavní rolích Ivan Trojan a Jiří Dvořák a dva díly, jeden lepší než druhý. Tuhle vánoční novinku zbožňujeme a z těch novějších pohádek nás baví úplně nejvíc. První i druhý díl patří mezi pohádky, které musíme o Vánocích prostě vidět.

2. Pelíšky

Vánoce jsou pro nás svátky, které nejraději trávíme s rodinou. Pelíšky tu pravou vánoční pohodu dokonale vystihují a garantujeme, že u většiny scén se budete smát jak diví. A kdo by neznal už dnes zlidovělé hlášky typu „Kde udělali soudruzi z NDR chybu?“. Milujeme to.

3. Tři oříšky pro Popelku

Každý, kdo nestrávil poslední roky na Marsu ví odpověď na otázku „Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane“. Nádherná Libuška Šafránková patří k Vánocům stejně jako kapr s bramborovým salátem a cukroví. Takže prostě povinnost.

4. Veselé Vánoce přejí chobotničky

Volné pokračování úspěšné rodinné komedie se sice nedostalo takových nadšených recenzí jako u předchozích dílů, přesto nás dobrodružství panáků z modelíny baví. A tenhle vánoční díl na nás přenese další várku vánoční pohody.

5. Pohádky pro Emu

Tohle není klasická vánoční pohádka, jde spíše o rodinný film laděný do tématiky Vánoc. Protože přeci o Vánocích se dějí zázraky a ten potká hned několik hlavních postav romantické komedie.

6. Alois Nebel

Tenhle film rozhodně nepatří mezi ty nejveselejší, ale rozhodně patří mezi ty, které byste letošní Vánoce neměli vynechat. Příběh vypráví o výpravčí na železniční stanici a píseň Půlnočí patří mezi ty nejkrásnější vánoční písně, které známe.

7. Tři bratři

Pohádka Tři bratři sází na skvělé obsazení, ale hlavně na tři známé pohádky, které spojují právě tři bratři. Jednou z nich je i O dvanácti měsíčkách, která se odehrává v zimě. Spojení písniček a známých pohádek nás prostě baví.

ČTI TAKÉ: ZÁBAVNÝ KVÍZ: 20 OTÁZEK NA TÉMA PŘÁTELÉ! ZNÁŠ TENHLE SERIÁL JAKO SVÝ BOTY?7

Jaká pohádka nebo film je tvoje nejoblíbenější?
Anděl páně
Anděl páně
402
Tři oříšky pro Popelku
Tři oříšky pro Popelku
247
Pelíšky
Pelíšky
246
Tři bratři
Tři bratři
158
Pohádky pro Emu
Pohádky pro Emu
128
Veselé Vánoce přejí chobotničky
Veselé Vánoce přejí chobotničky
113
Alois Nebel
Alois Nebel
103

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:41 čtvrtek 19. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 64
  LOVE
 • 26
  SUPER
 • 19
  LOL
 • 16
  WTF
 • 14
  FAIL
 • 12
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART