TOP 5 pirátských filmů všech dob! Mezi hrdiny nechybí ani kapitán Jack Sparrow!

28. května 2017 18:31
Pirátské filmy patří k jednomu z dobrodružných podžánrů stříbrného plátna, který kdysi býval neuvěřitelně populární, ale v poslední době se prostě už moc netočí. Když už ale nějaký vznikne, tak to stojí za to. Zde máte TOP 5 pirátských filmů všech dob!

ČTI TAKÉ: SOUTĚŽ! SDÍLEJ FOTO NA INSTAGRAMU A VYHRAJ NOVÝ IKONICKÝ FOŤÁK INSTAX MINI 9!

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

CINEMA geek: TOP 5 PIRÁTSKÝCH FILMŮ podle Martina Donáta - českého Youtubera, filmaře a moderátora pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO:

5. místo - Princezna Nevěsta

Akční dobrodružná pohádka, která v sobě má snad všechno - kouzelníky, démonické zlouny, princeznu čekající na zachránění, fantasy bytosti jako například obry a v neposlední řadě i piráty. Takováhle výpravná pohádka může vzniknout jen a pouze v Hollywoodu.

4. místo - Ostrov Pokladů

Je výjimečné, aby nějaká kniha získala tolik filmových i seriálových adaptací, a to stabilně již více než půl století. Nejvýznamnější je pravděpodobně filmová adaptace z roku 1990, která nabízí vše co na pirátech milujeme. Impozantní lodě, exotické tropické lokace a specificky pirátskou romantiku založená na nikdy nekončícím dobrodružství.

3. místo - Petr Pan

Kluk který nikdy nechtěl vyrůst, kouzelná víla co ho doprovází a zlý kapitán Hook, který ať už v původním animáku, tak v nedávném hraném filmu Petrovi dost znepříjemňuje život společně se svou tlupou pirátů. I když jde o pohádku pro malé děti, tak musíte uznat, že z tohoto kapitána jde celkem strach...

via GIPHY

2. místo - Rošťáci

Ne každý pirátský film musí obsahovat krysami prolezlé lodě a blechami prolezlé muže s černými zuby a nechutně ostrými kordy. V tomto legendárním dobrodružství se vydává skupina obyčejných současných kluků na cestu za pirátským pokladem, ke kterému náhodou objeví mapu. Určitě čekali dobrodružství, každopádně ne asi tak hutné.

via GIPHY

1. místo - Piráti z Karibiku: Prokletí Černé Perly

Film, který odstartoval veleúspěšnou ságu Disneyovských karibských pirátů. Jako námět posloužila jedna z atrakcí Disneylandu a světe div se, filmový výsledek byl úžasný. Johny Depp jakožto kapitán Jack Sparrow propůjčil této sérii svůj velkolepý šarm a společně s dalšími skvělými herci nás nejednou zavedl do kouzelných a pohádkově výpravných míst, které nám jasně ukázaly, že i dnes můžou piráti oslovit masy.

Johny Depp jako Jack Sparrow v nejnovějších Pirátech z Karibiku.

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:31 pondělí 25. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 71
  LOVE
 • 15
  SUPER
 • 12
  WTF
 • 12
  FAIL
 • 11
  OMG
 • 9
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART