Top 5 padouchů z Avengers! Rozhodni, kdo je největší zloun!

27. dubna 2018 11:18
Za deset let existence filmového univerza Marvel jsme se dočkali mnohých výborných zloduchů, kterým nejde jen o pouhé zničení světa či galaxie, ale jejich motivace, názory a příběhy jsou podstatně komplexnější a mnohem divácky zajímavější. Kterých pět z nich je dle mě nejzajímavějších a nejvýznamnějších?

ČTI TAKÉ: Cinema geek: Top 5 filmů plných erotiky! To si s rodičema nepustíš!

Kdo je největší padouch z Avangers?

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00! 

CINEMA geek - TOP  5 padouchů doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema geek na TV ÓČKO.

Oldschool Lara, newschool Lara & stillthesame Martin.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

5. místo – Winter Soldier (Captain America: The Winter Soldier)

Nejlepší kamarád kapitána Ameriky již od dob 2. světové války, kterého ale při jedné misi zastihla nehoda, po níž ho Steve neviděl zhruba 70 let. Když se s ním ale po veškeré té době znovu setkal, Bucky nebyl jako dřív. Stal se z něj elitní zabiják s vymytým mozkem a cílem zničit S.H.I.E.L.D. včetně Nicka Furyho a Steva Rogerse.

Winter Soldier

4. místo – Ego (Guardians of the Galaxy vol. 2)

Na první pohled božská figura, která se zničehonic objeví v tu nejvhodnější chvíli. Na druhý pohled živoucí planeta, jejíž fyzická podoba se může libovolně měnit dle své vlastní chutě. Zákeřnost tohoto nepřítele, který je mimo jiné otcem Star Lorda a jeho nezměrná moc, na kterou téměř nestačí ani všichni Strážci Galaxie dohromady z něj dělá výtečného antagonistu.

Ego

3. místo – Mandarin (Iron Man 3)

Mocný hrozivý pán, který kdesi skrytý tahá za mnohé nitky organizovaného zločinu. Mimochodem je i tím, kdo se svým syndikátem unesl Tonyho Starka v prvním Iron Manovi. Problematické ale je, že v komiksech je samotná postava Mandarina taková nemastná, neslaná a lehce xenofóbně podaná, což se v současné době prostě nesluší. Tak tedy byla celá její pointa převrácena na hlavu v jednom z nejlepších marveláckých plot twistů.

Mandarin

2. místo – Killmonger (Black Panther)

Nejzajímavějšími zloduchy jsou ti, kterým nejde o prostou světovou nadvládu, ale o naplnění vlastních osobních cílů, ke kterým je dohnal jejich životní osud. Navíc je zásadní, že Killmonger jako takový se nevidí jako ten zlý a ani Black Panther ho tak nevidí, protože s mnohými jeho názory ohledně sobectví Wakandy a světových problémů afroamerických menšin má pravdu. Jen ty prostředky, kterými vše hodlá řešit nejsou úplně nejvhodnější...

Killmonger

1. místo – Loki (Thor & Avengers)

Ze všech záporáků filmového Marvelu nejcharizmatičtější a v srdcích fanynek po celém světě nejmilovanější. To vše není jen díky hereckému umu Toma Hiddlestona, ale také prostému faktu, že Loki byl prvním zásadním padouchem, kvůli kterému se museli poprvé na stříbrném plátně dát dohromady Avengers, na což se jen tak nezapomíná.

ČTI TAKÉ: Peníze vládnou! Které filmy málem nevyšly s rozpočtem?

Loki

Kdo je podle tebe největší padouch z Avengers?
Loki
Loki
687
Ego
Ego
218
Winter Soldier
Winter Soldier
137
 Killmonger
Killmonger
113
Mandarin
Mandarin
100

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:18 sobota 25. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 71
  SUPER
 • 29
  LOVE
 • 23
  FAIL
 • 14
  LOL
 • 13
  WTF
 • 13
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART