TOP 5 nejnavštěvovanějších filmů léta 2017 v českých kinech! Hlasuj pro ten nejlepší!

8. září 2017 16:26
Letní filmová sezóna plná velkolepých blockbusterů už je za námi, tudíž nastal čas bilancovat! Jakých pět filmů ovládlo během letních prázdnin česká kina dle statistik poskytnutých našimi přáteli ze CINEMA CITY?

ČTI TAKÉ: CINEMA GEEK: TOP 5 NEJBOŽEJŠÍCH HEREČEK SOUČASNOSTI!

Já, padouch 3

CINEMA geek na téma Top 5 nejúspěšnějších filmů léta 2017 připravil Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO.

Vyzbrojen do Vídně.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),


5. místo - Emoji Movie

Oživlí virtuální smajlíci přilákali do kin za tři týdny celkem 136 045 diváků. Bylo jasné, že díky lehce kontroverznímu tématu se na takovouhle animovanou komedii pohrnou nejenom davy dětí, ale i sarkastických teenagerů. Jak by totiž někdo mohl vystavět celovečerní film na takovémto tématu? Překvapivě to jde - nakolik povedeně, to už nechám na tvém osobním vkusu.

4. místo - Spiderman: Homecoming

Nový pavoučí muž od Marvelu v podání Tom Hollanda přivedl do českých kin za celé prázdniny 188 420 návštěvníků. Šlo tedy jak o hit divácký, tak i kritický. Marvel studios svým postavám rozumějí a vědí jak s nimi zacházet, popřípadě jaké příběhy na nich vystavět a jak je proplést s příběhy ostatních Avengers.3. místo - Dunkirk

Válečné velkodrama Christophera Nolana si získalo v české distribuci za šest týdnů 225 676 lidí. Musím říct, že zaslouženě. Nolan se neustále překonává a ukazuje, že i v Hollywoodském systému se stále dají točit originální a v mnoha ohledech experimentální filmy mající skutečné ártové kvality. Přitom je ale tento film velmi přístupný a jeho sledování si může užít skutečně každý.2. místo - Po Strništi Bos

Rodina Svěráků vládne českým kinům. Za pouhé dva týdny jejich nejnovější snímek vidělo 296 913 diváků. S dětskou naivitou prezentované, ale přitom politicky děsivé období druhé světové války dává filmu nezaměnitelnou atmosféru. Do jisté míry jde o vzpomínání Zdeňka Svěráka na své mládí, koneckonců se narodil v roce 1936 a během druhé světové války nastoupil na základní školu.1. místo - Já, Padouch 3

Mimoni jsou prostě tahouni a návaly diváků k nejnovějšímu snímku ve kterém se objevují drtí pokladny kin po celém světě. Za tyto celé prázdniny přitáhli v Čechách 547 762 lidí. Zdá se mi neuvěřitelné, že banda žlutých tictaců získala za několik let takový aktivní a oddaný fanbase díky kterému tihle žluťásci pronikli už opravdu všude a stal se nesmazatelným popkulturním fenoménem.

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

Vodafone YOU FEST

Který z pěti nejnavštěvovanějších filmů léta 2017 v českých kinech je podle tebe nejlepší?
Dunkirk
Dunkirk
186
Já, Padouch 3
Já, Padouch 3
182
Spiderman: Homecoming
Spiderman: Homecoming
140
Emoji Movie
Emoji Movie
126
Po Strništi Bos
Po Strništi Bos
105

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:26 sobota 6. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 38
  LOVE
 • 18
  SUPER
 • 8
  LOL
 • 8
  OMG
 • 7
  WTF
 • 6
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART