CINEMA geek: Top 5 moderních filmových bájí a pověstí! Hlasuj pro tvůj oblíbený film!

15. května 2017 14:22
Mýtické příběhy a bájné bytosti, osoby či události jsou jedním z mnoha inspiračních pramenů pro filmaře. Tento týden tu máme moderně pojatého Krále Artuše, který není prvním ani posledním mýtem kreativně přeneseným na stříbrné plátno. Jakých pět filmů tohoto ražení jsou dle mě nejlepší?

ČTI TAKÉ: KLUČIČÍ LÍBAČKA: BRANDON A MILES Z „13 REASONS WHY“! JSOU TO JEN PŘÁTELÉ?

Thor

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

CINEMA geek - Top 5 moderních filmových bájí a pověstí doporučuje Martin Donát - český Youtuber, filmař a moderátor pořadu Cinema Geek na TV ÓČKO.

5. místo - 300 bitva u Thermopyl

Zack Snyder se na antických sparťanech vyřádil. Každý záběr je jako jeden velký epický barokní obraz, kde se 300 sparťanů udatně brání mnohatisícové přesile peršanů. Moderní hra světla, slowmotionů a krve přetavila tuhle antickou událost v něco nehorázně cool.

via GIPHY

4. místo - Faunův Labyrint

Guillermo del Toro mi nikdy nedá se svými příšerami spát. V tomto případě dal dohromady několik klasických příběhů a příšer, a vznikl z toho nezapomenutelný atmosféricky hustý krvák, který skutečně diváka nešetřil.

via GIPHY

3. místo - Jack a obři

I z těch nejjednodušších dětských příběhů se dá vykřesat velkolepý Hollywoodský biják. Režisérovi X-Manů Bryanu Singerovi se to zvláštním způsobem povedlo, a tak udělal z Jacka akčního hrdinu, kolem kterého je rozpoutána válka obrů a lidí.

via GIPHY

2. místo - Troja

Antický příběh toho, jak se propašovali vojáci za hradby nepřítele v obřím dřevěném modelu koně se nám sice může dnes znát více než absurdní i tak se ale prý stal a je to více než dobrý zdroj námětu pro stamilionový blockbuster.

via GIPHY

1. místo - Thor

Mýty a báje mohou posloužit i v naprosto nečekaných podobách, jako například v případě Marveláckého Thora, který 80% své mytologie čerpá přímo z vikingského náboženství. Najdete tu všecho: Odina, Lokiho, Valhallu... Stačilo tomu všemu dát komiksový twist a hnedle se z toho stala látka aktuální pro 20. i 21. století.

Thor: Ragnarok (2017)

Který z následujících filmů máš nejradši?
Thor
Thor
188
Faunův Labyrint
Faunův Labyrint
139
Troja
Troja
138
Jack a obři
Jack a obři
136
300 bitva u Thermopyl
300 bitva u Thermopyl
130

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:22 úterý 12. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 19
  LOVE
 • 15
  SUPER
 • 14
  OMG
 • 12
  LOL
 • 10
  FAIL
 • 9
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART