Top 5 filmů o robotech! Který z nich je nejlepší?

24. března 2018 7:59
Ať už jde o jakýmkoli způsobem lidmi řízené mechy či o umělou inteligencí poháněné roboty, čím impozantnějších rozměrů dosahují, tím více mi přirůstají k srdci. Je jedno jestli jde o mírumilovné giganty nebo o vražedné mašiny, které po sobě zanechávají jen zkázu. Kterých pět z nich mi přirostlo nejvíce k srdci?

ČTI TAKÉ: 10 hororů, které jsou tak děsivé, že je diváci nedokoukali! Znáš je?

Pacificim rim a Godzilla

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

Oldschool Lara, newschool Lara & stillthesame Martin.

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

5. místo – Mechagodzilla (Godzilla vs. Mechagodzilla)

Když už si lidstvo neví rady co provést s tou prokletou Godzillou, která prostě Tokiu nedá pokoj a nedá, a to ať už jí zadek nakope jakýkoli robot či mýtická bestie, tak přichází čas na stvoření její věrné mechanické repliky. Hle jaká je to krasavice a jak se jí v tom boji daří!

KVÍZ: Ovládáš čáry a kouzla? Dokaž to v našem Harry Potter testu!

4. místo – Megazord (Power Rangers)

V jednotě je síla, v případě Power Rangerů, a to jak seriálových tak filmových je toto bráno doslova a do písmene. Nejen že každý z Rangerů má svou vlastní podobu obřího robota, ale dále se těchto pět robotů může spojit v jednoho podstatně většího a silnějšího, kterého už jen tak něco nepřekvapí.

3. místo – Železný obr (The Iron Giant)

Skutečná moc není mít všechny myslitelné zbraně a umět je používat, ale mít je a naopak se jejich užití zdržet. To je případ tohoto plechového obra, jehož skutečné schopnosti nevězí v síle a vražednosti, ale v hřejivé lidskosti kterou se nás ve finále dotkne ze všeho úplně nejvíce.

2. místo – Optimus Prime (Transformers)

Vůdce prastaré frakce Autobotů, kteří již odjakživa dělají vše pro udržení vesmírné rovnováhy, což v praxi znamená zamezit Deceptikonským pokusům o ovládnutí vesmíru a obsazení země pro sebe. Nejikoničtější ze všech těchto robotů je právě Optimus a to jak ve své robotí formě, tak i té vozidlové, konkrétně klasického amerického tiráku.

1. místo – Gipsy Danger (Pacific Rim)

Jaegeři jsou prostě a jednoduše skvostní. Díky tomu, že jsou pilotováni hned několika lidmi současně, tak jsou mnohem oduševnělejší než Transformeři, ale přitom nejsou žádnými pacifisty a dočkáváme se v jejich podání té nejvelkolepější destrukce. Navíc tento konkrétní kousek se ve druhém Pacific Rimu vrátil, a to v upgradeované verzi nazvané Gipsy Avenger.

ČTI TAKÉ: Vzpomínáme: Chester Bennington z Linkin Park by oslavil 42. narozeniny

Který z nich je podle tebe ten nejlepší?
Optimus Prime (Transformers)
Optimus Prime (Transformers)
105
 Gipsy Danger (Pacific Rim)
Gipsy Danger (Pacific Rim)
94
Mechagodzilla (Godzilla vs. Mechagodzilla)
Mechagodzilla (Godzilla vs. Mechagodzilla)
89
Megazord (Power Rangers)
Megazord (Power Rangers)
79
Železný obr (The Iron Giant)
Železný obr (The Iron Giant)
76

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:59 neděle 22. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • 16
  LOVE
 • 9
  SUPER
 • 9
  WTF
 • 9
  FAIL
 • 9
  OMG
 • 8
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART