Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • TOP 100 KLIPŮ ZA 15 LET: POSLEDNÍ DÁVKA KLIPŮ JE TADY! VIDÍŠ NĚKTERÝ POPRVÉ?

  14. července 2017 12:04
  V uplynulém týdnu jsme zveřejnily zbylé videoklipy vybrané do TOP 100 klipů za 15 let. Tady se na ně můžeš podívat. Který je pro tebe novinkou?

  ČTI TAKÉ: TOP 100 KLIPŮ ZA 15 LET: PODÍVEJ SE NA DALŠÍ VÁRKU KLIPŮ! KTERÝ JSI VIDĚL NEJVÍCEKRÁT?

  15 LET: TOP STOVKA

  15 LET: TOP STOVKA

  Celou stovku klipů odvysíláme v pondělí 17. července od 11 hodin na všech třech kanálech Óčka a stream poběží taky a našem Facebooku.

  VIDEO: 15 LET: TOP STOVKA - na YOUTUBE:
  Pusť si playlist stovky nejlepších videoklipů za posledních 15 let, který sestavilo Óčko k příležitosti svých 15. narozenin na základě tipů od diváků:

  KLIPY VYBRANÉ DO TOP 100

  Kryštof - Rubikon


  Vtipný klip o netradičním orientačním běhu za láskou natočil Jakub Kohák. Zvítězil v cenách Žebřík za rok 2006 a dostal i nominaci na Hudební cenu Óčka. Natáčelo se dva dny v pražských Stodůlkách.

  Boris Carloff - Falling


  Klip získal Anděla v roce 2012. Je dílem animátora Martina Živockého a byl to jeho vůbec první videoklip. Inspiroval se starými horory a steampunkem.

  100°C - Eye For En Eye


  V klipu v režii baskytaristy Ondřeje Urbance si zahrála roli kněžky Anna Linhartová. Díky použití speciálních kamer video přináší pozoruhodné a dechberoucí záběry. Natáčelo se kamerami, které byly použity při natáčení filmů Sherlock Holmes nebo Hobit.

  Mandrage - Siluety


  Režisér Tomáš Kasal vystihl ve fantaskním klipu náladu písně. Obsahuje mnoho záběrů jako vystřižených z hollywoodského sci-fi filmu, kterým dominuje zejména pohled na snovou krajinu.

  Annet Charitonova a Ben Cristovao - Taktomabyt


  Song poukazuje na to, jak se mnozí snaží přiblížit svým stylem nebo způsobem života někomu známému. Ben se na písni podílel i textově. Pro Annet to byla první píseň v češtině a zatímco ona prý psala text deset hodin, Ben měl svou část za chvilku.

  Richard Müller - Už


  Pětiminutový, na černobílém kontrastu postavený klip Martina Hudáka využívá moderní technologie a nebyl z nejlevnějších. Náklady se podle některých údajů vyšplhaly až na tři miliony korun.

  Malignant Tumour - Earthshaker


  V anketě Břitva byl zvolen hard and heavy klipem desetiletí. Sparťanům se ale líbit nebude. Čtveřice obrů tu devastuje Prahu a jeden kálí na stadion Sparty a utírá se sparťanskou vlajkou. A socha Václava je přenesena do hlavního města Ostravy.

  Tina - Si sám


  Režisér Michal Kunes Kováč natočil sexy video. Tina je v něm hodně vyzývavá a na co koukat mají i holky. Polonazí muži mají slušně vypracovaná těla. Klip v luxusním prostředí připomíná video Beyoncé nebo jiné divy.

  Majk Spirit a Celeste Buckingham - I Was Wrong


  Klip byl nominován na Hudební cenu Óčka v roce 2013 a patří mezi 40 nejsledovanějších CZ/SK klipů na Youtube. Klip se natáčel v Kalifornii v oblastech Santa Monica, Venice, Malibu a Downtown Los Angeles.

  Southpaw - Isolated


  Jakub Kohák většinou točí vtipné videoklipy. Pro Southpaw ale vytvořil velmi dojemný příběh umírajícího psa a do hlavní lidské role obsadil jednoho z nejlepších českých herců Vladimíra Javorského.

  KLARA - Survival


  Klára Vytisková a její manžel, bubeník Roman Vícha vzali kamery přímo do svého domu a nechali se natáčet od rána do večera. Vidíme je u snídaně, na zkoušce s kapelou nebo v autě. Klip má být o intenzivním vztahu a to ten jejich je.

  Le Pneumatic - Life


  Děj se odehrává v prostředí hudebního klubu, kam se ale tajnými dveřmi ze záchodků neznámého baru dostanou jen „prověření“ návštěvníci. Klip, který je celý z Lega, natočil Martin Klimpar.

  Lenka Dusilová - Indiánky


  Klip Michala Matouška se umístil na prvním místě na festivalu Crossroads of Arts v Moskvě. Lenka Dusilová je tu jako šestiletá, osmatřicetiletá i devětasedmdesátiletá. V klipu umírá, protíná časoprostor a cestuje napříč světy, které oko nezahlédne.

  Wanastovi Vjecy - Lady Karneval


  Vtipný animovaný příběh, ve kterém se objeví pouze čtyři postavy - sama Lady Karneval, Robert Kodym, rozzuřený býk a samozřejmě i „božský“ Kája, vznikl v Bratislavě pod dohledem autorské dvojice Vladimír Král a Karol Vosátko a producenta Ladislava Dedíka. Stál miliony korun.

  20. července se podívej na patnactka.ocko.tv, kde odhalíme patnáct nominovaných klipů, pro které pak budete moct hlasovat.

  Vítězný klip bude vyhlášen 30. září v předvečer 15. narozenin ÓČKA na Vodafone YOU FESTu. Na tento festival a do jeho backstage se dostane také patnáct výherců vylosovaných z tipujících diváků!


  Který z těchto klipů vidíš díky TOP 100 poprvé?
  Malignant Tumour - Earthshaker
  14
  Kryštof - Rubikon
  7
  Majk Spirit a Celeste Buckingham - I Was Wrong
  6
  Annet Charitonova a Ben Cristovao - Taktomabyt
  5
  100°C - Eye For En Eye
  4
  Mandrage - Siluety
  4
  Boris Carloff - Falling
  3
  KLARA - Survival
  3
  Lenka Dusilová - Indiánky
  3
  Richard Müller - Už
  2
  Tina - Si sám
  2
  Southpaw - Isolated
  2
  Le Pneumatic - Life
  2
  Wanastovi Vjecy - Lady Karneval
  2

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:04 11. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

  • 26
   WTF
  • 15
   LOVE
  • 13
   SUPER
  • 13
   OMG
  • 12
   LOL
  • 11
   FAIL

  Související