Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • TOP 100 KLIPŮ ZA 15 LET: PODÍVEJ SE NA PRVNÍ VÁRKU VYBRANÝCH A HLASUJ, KTERÝ TĚ NEJVÍC PŘEKVAPIL!

  4. června 2017 12:49
  Óčko odhaluje stovku nejlepších CZ/SK klipů za posledních 15 let! Do jejich výběru se zapojilo přes 3 000 diváků i sami hudební interpreti. Nejlepší stovku klipů budeme postupně zveřejňovat až do poloviny července a tady jsou první z nich.

  ČTI TAKÉ: STARTUJEME! ÓČKO ODHALUJE STOVKU NEJLEPŠÍCH CZ/SK KLIPŮ ZA POSLEDNÍCH 15 LET!

  Patnáctka

  Tento týden jsme začali v CZ & SK odhalovat klipy, které se dostaly do TOP 100.

  Tipy osobností najdete na ÓČKO YouTube kanále tady!

  Jednotlivé klipy jsou každý den odhalovány i na webu patnactka.ocko.tv

  PRVNÍ KLIPY VYBRANÉ DO TOP 100

  Monkey Business - Intercooler

  Klip, který režíroval Zdeněk Suchý, zvítězil v anketě Žebřík 2003 a byl nominován i na cenu Anděl. Matěj Ruppert si v tomhle vtipném videu střihnul roli popeláře.

  Paulie Garand - La Familia

  Skladba pojednává o nejbližší rodině a přátelích a poselství celého textu je jednoduché a jasné. Samotný obsah a forma provedení jsou však to, co singl odlišuje od dalších skladeb s podobnou tématikou.

  Barbora Poláková - Nafrněná

  Klip režisérky Terezy Kopáčové získal cenu v anketě Žebřík 2015 a je s 22,5 milionů zhlédnutí pátý nejsledovanější na českém Youtube.

  V klipu se objevuje řada hereckých kolegyň Báry Polákové jako třeba Ivana Chýlková, Martha Issová, Lenka Krobotová, Anna Polívková, Jana Stryková, Hana Vagnerová nebo Sandra Nováková.

  Rytmus a Ego - Děti stratenej generácie

  Tématem klipu je šikana. Píseň na Youtube udělala 3 miliony přehrání aniž by měla klip. Rytmus tak slíbil fanouškům, že se klipu dočkají a svůj slib splnil ve velkém. Video je propracované a nebylo laciné.

  Mig21 - Malotraktorem

  Píseň je z alba Udělalo se nám jasno z roku 2002. Klip natočil režisér Jaroslav Fuit, který točí třeba seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Kriminálka Anděl.

  Kali - Dosnívané

  Dosnívané (Nový začiatok) je pilotní skladbou z desky Zlý príklad od bratislavského rappera z Petržalky Kolomana Magyaryho, který si říká Kali. Produkoval ji El Murdo.

  Tomáš Klus - Sibyla

  Klip by nominován na cenu Anděl v roce 2011. Klasické video je zčásti upraveno tak, aby budilo dojem animace. Klip se točil na schodišti pražské DAMU a režíroval ho absolvent režie Braňo Holiček, kterého můžete znát i jako herce ze serálů Vyprávěj, Ohnivý kuře nebo Ordinace v růžové zahradě. S Tomášem v klipu vystupuje Anna Fialová.

  J.A.R. - Jsem pohodlný

  Klip v režii Zdeňka Suchého vyhrál cenu Anděl v roce 2003 a ještě získal nominaci na cenu Žebřík. Zahrál si v něm třeba Ondřej Vetchý a celkem se prý na natáčení podílelo 105 osob.

  Majk Spirit - Primetime

  Klip je s 20 miliony zhlédnutí desátý nejsledovanější z českých a slovenských klipů na Youtube. Majk Spirit v době vydání desky Y White a klipu Primetime říkal, že se nachází v nejlepší fázi svého života a podle toho taky pozitivní song a sluncem zalitý klip vypadá. Rapuje o tom, jak si svůj úspěch tvrdě oddřel.

  Clou - Island Sun

  Videoklip získal Hudební cenu Óčka v roce 2005. Skladba se dostala na přední příčky prestižních hitparád včetně MTV. Je z desky Postcards. V naší TOP 100 byl klip zveřejněn v den narozenin zpěváka Lukema.

  Aneta Langerová - Tráva

  Nejlepší klip roku 2014 aspoň podle Akademie populární hudby. Píseň Tráva získala Anděla taky jako skladba roku. Klip režírovala Olga Špátová a odehrává se ve zchátralé šumavské osadě Na Radosti, podle níž je pojmenována i celá Anetina deska.

  Ben Cristovao - ASIO

  Klip Bena Cristovao bodoval se stal nejstreamovanější skladbou roku 2016. Od této ceny vyhlášené na Českém Slavíkovi se ale Ben distancoval. Natáčení probíhalo v Malajsii. Hlavním tématem písně je komerce. Jednu rapovou sloku si tu střihnul i Benův dvorní producent Osama Verse-Atile.

  Ewa Farna - Na ostří nože

  Klip, který byl nominován v anketě Žebřík v roce 2016, vznikl v česko-polské koprodukci a natáčel se v Praze i Varšavě. Je plný hvězd. Vystupují v něm Tomáš Klus, Adam Mišík, Jiří Mádl, Libor Bouček, Debbi, Klára Vytisková, Mandrage, Ben Cristovao, Johnny Machette, Vojta Bureš a dokonce i Jaromír Jágr.

  Horkýže Slíže - Bernardín

  Klip je skvělou parodií na videoklipy německé skupiny Rammstein. Horkýže Slíže do něj pozvali spřátelené české skupiny, se kterými se často potkávají na fesťácích. Uvidíte v něm Divokýho Billa, Wohnouty, Vypsanou fixu nebo Xaviera Baumaxu.

  V červenci se během festivalu Colours of Ostrava zúží TOP 100 na finálovou patnáctku a spustí se divácké hlasování.

  Vítězný klip bude vyhlášen 30. září v předvečer 15. narozenin ÓČKA na Vodafone YOU FESTu. Na tento festival a do jeho backstage se dostane také patnáct výherců vylosovaných z tipujících diváků!

  Který z těchto klipů tě v TOP 100 nejvíc překvapil?
  Paulie Garand - La Familia
  405
  Horkýže Slíže - Bernardín
  52
  Aneta Langerová - Tráva
  28
  Barbora Poláková - Nafrněná
  24
  Kali - Dosnívané
  20
  Ben Cristovao - ASIO
  20
  Mig21 - Malotraktorem
  18
  Ewa Farna - Na ostří nože
  15
  Majk Spirit - Primetime
  14
  Monkey Business - Intercooler
  8
  J.A.R. - Jsem pohodlný
  8
  Rytmus a Ego - Děti stratenej generácie
  7
  Tomáš Klus - Sibyla
  7
  Clou - Island Sun
  4

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:49 pondělí 2. října 2017. Anketa je uzavřena.

  • 65
   SUPER
  • 18
   WTF
  • 17
   FAIL
  • 16
   LOL
  • 14
   LOVE
  • 13
   OMG

  Související