Top 10 klipů české kapely Mandrage! Hlasuj, který z nich tě nejvíc baví!

8. ledna 2018 11:59
Mandrage mají na kontě několik skvělých klipů a my pro tebe vybrali deset top. Rozhodni, který z nich tě nejvíc baví. Miluješ Mandrage? Zúčastni se naší soutěže „Najdi Mandrage na ÓČKU“ a vyhraj jedinečný zážitek v podobě VIP koncertu jen pro vítěze!

ČTI TAKÉ: Kim Kardashian zase provokuje a předvádí se na posteli jen v bílých kalhotkách!

Mandrage

1. Kapky proti slzám

Singl z debutové desky Přišli jsme si pro vaše děti, kterou kapela vydala v roce 2007. Jednalo se o přelomový klip, díky kterému se kapela dostala do širšího povědomí.

2. Hledá se žena

Písničku najdeme na druhé stejnojmenné desce Hledá se žena, která vyšla v roce 2009. Album je pojmenované podle titulního singlu, který na přelomu roku 2009 a 2010 obsadil na deset týdnů české hitparády.

3. Františkovy lázně

Hit kapely má na Youtube více než 8 milionů zhlédnutí a už několik let patří k nejžádanějším písničkám na koncertech. Písnička pochází z třetí studiové desky nazvané Moje krevní skupina.

4. Šrouby a matice

Další velký hit kapely má na Youtube přes 5 milionů zhlédnutí, ale fans na koncertech si bez něj Mandrage nedovedou představit. V klipu se kromě kapely objevuje i herec Jakub Štěpán.

5. Na dlani

V listopadu 2013 Mandrage vypouští novou desku Siluety a poetickou píseň doplňují klipem v obrněném voze. Jedná se už o čtvrtou studiovou desku a o texty se opět stará kytarista Pepa Bolan.

6. Siluety

Jak už název napovídá, píseň pochází ze stejnojmenné desky z roku 2013. Romantickou píseň doplňuje i klidně laděný klip.

7. Brouci

Dva roky uplynuly a Mandrage vydávají další desku. K ní vypouští i klip k písni Brouci, který dokresluje pohodovou atmosféru.

8. Travolta

Prostřednictvím klipu k písni Travolta berou Mandrage fanoušky do zákulisí svých koncertů. O režii se postaral dvorní režisér téhle partičky Tomáš Kasal.

9. Slečno, já se omlouvám se

Poetika je už pro Mandrage typická a neztrácí jí naštěstí ani v písni Slečno, já se omlouvám se. Hlavní a jediné role v klipu se ujímá legendární herec Jiří Lábus, který se pomocí gest, posunků a taneční choreografie snaží podpořit text písně.

10. Motýli

I do posledního klipu volí kapela známou tvář. Tou je herečka Berenika Kohoutová, která přiznává, že zlobivé holky hraje moc ráda! 

ČTI TAKÉ: EXKLUZIVNĚ: KONCERT MANDRAGE NA ÓČKU! BUĎ U TOHO I TY! ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE!

Který klip Mandrage máš nejraději?
Motýli
Motýli
189
Travolta
Travolta
182
Siluety
Siluety
155
Hledá se žena
Hledá se žena
150
Slečno, já se omlouvám
Slečno, já se omlouvám
150
Šrouby a matice
Šrouby a matice
146
Františkovy lázně
Františkovy lázně
144
Kapky proti slzám
Kapky proti slzám
135
Na dlani
Na dlani
132
Brouci
Brouci
129

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:59 úterý 8. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • 39
  LOVE
 • 18
  SUPER
 • 16
  LOL
 • 15
  WTF
 • 15
  FAIL
 • 15
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART