Tomu neuvěříte! Ve Španělsku se chystá svatba s hologramem

14. března 2024 16:04
Máme pro vás pozvánku na nejnovější a zároveň první letošní díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl vysíláme každou středu v 18:00, tak se nezapomeňte dívat.

Lidské sbližování se se stroji není žádnou novinkou, minimálně pro obyvatele Japonska. S rychlým rozvojem technologií lze očekávat navazování ještě těsnějších vztahů mezi lidmi a stroji, nicméně patrně nikdo z nás neočekával, že tato doba nastane již nyní. Alicia Framisová, 57letá umělkyně ze Španělska, se chystá provdat za hologram jménem AILex, který byl vytvořen pomocí umělé inteligence. To představuje významný, i když podivný milník ve zkoumání vztahů mezi lidmi a umělou inteligencí, které se dosud omezovaly pouze na přítelkyni s umělou inteligencí.

Hologram - svatba

I když to někteří považují přehnané, skutečnost je taková, že románky s umělou inteligencí jsou celosvětově na vzestupu a jednotlivci se obracejí na chatboty, aby jim dělali společnost a poskytovali emoční podporu. Odborníci nicméně varují, že tyto vztahy skrze různé aplikace sice poskytují některým lidem útěchu, ale mohou udržovat škodlivé stereotypy a posilovat předsudky přítomné v modelech umělé inteligence.

Xiaomi na český trh uvedlo kvarteto nových smartphonů řady Redmi Note 13. Ty se svou výbavou cílí především na mladé uživatele. Mají skvělé foťáky, super funkce, originální design a v peněžence vám rozhodně průvan neudělají. Nejlevnější Redmi Note 13 stojí méně než čtyři tisíce, za verzi s 5G si připlatíte necelé 2 tisíce. Přesto nabízí hlavní 108Mpx foťák doplněný 8Mpx širokáčem, 5000mAh baterii a rychlé nabíjení skrze USB-C či operační systém Android 13. Rámečky okolo displeje, který se mimochodem i v této cenové hladině pyšní 120Hz obnovovací frekvencí, mají tloušťku pouze 1,8 mm.

Nejvýše vybavený smartphone s lehce krkolomným názvem Redmi Note 13 Pro+ 5G se pyšní voděodolným tělem podle standardu IP68, masivním 200Mpx fotoaparátem a extrémně rychlým 120W nabíjením, se kterým novinku z nuly na sto dobijete za pouhých 19 minut. Potěší přítomnost stereo reproduktorů s certifikací Dolby Atmos. Tahle novinka se na českém trhu prodává za necelých jedenáct tisíc korun.

Redmi Note 13

Také jsme pro vás otestovali skvělý smartphone Xiaomi 14 či nejnovější vlajkovou loď značky Honor – model Magic 6 Pro.

Honor Magic 6 Pro

V případě, že nestihnete středeční premiéru, můžete si naladit reprízy v pátek (16:00), sobotu (14:00) a neděli (17:00). Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART