TO5 5 špiónských filmů tohoto století! James Bond a další legendy!

23. září 2017 12:11
Špióni vždy byli a obzvláště v poslední době i neustále jsou neuvěřitelně cool. Ať už jde o superagenty úrovně Jamese Bonda, či skutečné operativce nasazené na dlouhou práci v terénu, jejich příběhy jsou vždy strhující! Proto si dneska dáme Top 5 špiónských filmů!

ČTI TAKÉ: 10 NEJLEPŠÍCH ROMANTICKÝCH FILMŮ, KTERÉ NESMÍ CHYBĚT NA TVÉM FILMOVÉM MARATONU!

Kingsman

TO5 5 špiónských filmů tohoto století:

5. místo - Po přečtení spalte

Bratři Coenovi mají velmi specifický smysl pro černý humor, který se odráží i v tomto bizarním a hvězdně obsazeném špionážním díle, které si prostě nebere servítky. Výjev jak John Malkovitch honí Brada Pitta se sekerou už navždy zůstane v mé paměti.

via GIPHY

4. místo - Agent bez minulosti

Představ si to, probudíš se jednoho rána a netušíš kdo jsi a co se kolem tebe děje, také vůbec netušíš čeho jsi schopen, a že jsi náhodou úžasný agent. Přesně s touto premisou vykráčí Matt Damon do série filmů o agentu Jasonu Bourneovi a i když se to nemuselo zdát, stále je na co se dívat.

via GIPHY

3. místo - Argo

Státní vlády se mění, někdy k lepšímu, někdy k horšímu. V tomto případě ale nová revoluční vláda Iránu se rozhodne naprosto do základů zničit ambasádu USA a když se takhle hrstce místních pracovníků podaří utéci do ambasády kanady, tak se na plné obrátky spustí rafinovaná záchranná akce vedená Benem Affleckem.

via GIPHY

2. místo - Kingsman

Když jakýkoli filmový žánr dosáhne natolik specifické a vytříbené podoby jako například špiónské filmy, tak se diváci mohou brzy těšit na filmy, které si umně pohrají s veškerými žánrovými stereotypy. Některé pro svůj příběh využijí a jiné zase naprosto převrátí na hlavu. Toto se povedlo prvnímu Kingsmanovi a všichni se shodují, že jde o dílo geniální.

via GIPHY

1. místo - Skyfall

I přes veškerou konkurenci je stále králem všech agentů tajných služeb právě on - James Bond, agent 007. V podání Daniela Craiga se z klasického suše britského gentlemana stal skutečný drsňák, který se s tím nemaže. Vykoná co musí a je jedno jestli je už na všechno moc starý, raněný a nebo se proti němu spolčil celý svět.

via GIPHY

 
Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně. Sleduj v sobotu v 16:00 a 18:00 a v neděli v 15:00!

Dnešní premiéra nejnovějších pirátů got me like...

Příspěvek sdílený Martin Donát (@martindonatcz),

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:11 neděle 21. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 17
  SUPER
 • 17
  WTF
 • 16
  LOL
 • 15
  LOVE
 • 14
  FAIL
 • 13
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART