Tesla chystá hypermoderního robota. Podívejte se, co všechno už dokáže

31. května 2023 16:20
Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl vysíláme každé úterý v 17:30, tak se nezapomeňte dívat.

Možná si ještě pamatujete, když Tesla loni odhalila připravovaného humanoida, v našem pořadu jsme vám ho také představovali. Tesla Bot byl v té době spíše jakousi představou a s realitou neměl mnoho společného. Prezentovaný model zvládl pouze zamávat publiku. Později jsme mohli vidět video, kde jeden z aktuátorů zvedal piano. To ale stále nenapovídalo příliš mnoho o reálném robotovi.

Tesla Bot

Nyní Tesla zveřejnila nové video, na kterém nový Bot pochoduje po továrně a dokonce zvedá předměty ze stolu. Zdá se tedy, že pokrok se opravdu dostavil, ačkoliv Elon Musk tvrdil, že prezentovaný kus dali jeho inženýři dohromady přes noc před samotnou událostí. Video možná mírně připomíná populární snímky společnosti Boston Dynamics, která své fanoušky baví dlouhodobě a ve vývoji podobných zařízení je určitě dále. Více se o novém robotovi dozvíte z našeho pořadu.

Také jsme pro vás otestovali nejnovější smartphony dceřiné značky Xiaomi – brandu Poco. Konkrétně jde o modely Poco F5 a vybavenější Poco F5 Pro. Také pro vás máme velice podrobný test smartphonu Honor Magic 5 Pro, který se v žebříčku DxOMark několik týdnů držel na prvním místě, než jej z trůnu sesadila novinka Huawei P60 Pro, kterou už také testujeme a recenzi na ni vám nabídneme v jednom z příštích dílů.

V případě, že nestihnete úterní premiéru, můžete si naladit reprízy v pátek (16:00), sobotu (14:00) a neděli (17:00). Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:20 čtvrtek 28. září 2023. Anketa je uzavřena.

 • 4
  SUPER
 • 4
  LOL
 • 4
  FAIL
 • 4
  OMG
 • 3
  WTF
 • 3
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART