Talentované děti se předvedou v rámci soutěže Sanremo v pražské Hybernii

18. února 2020 13:19
Ve středu 19. února se v pražském divadle Hybernia uskuteční čtvrtý ročník národního kola soutěže dětských zpěváků Sanremo Junior.

Sanremo

Ve středu 19. února se v pražském divadle Hybernia uskuteční čtvrtý ročník národního kola soutěže dětských zpěváků Sanremo Junior. Hudebně je bude doprovázet těleso Bon Art Pop Orchestra, složené výhradně z žen.

Během večera vystoupí celkem deset finalistů z České republiky a tři ze Slovenské republiky, kteří na podzim prošli několikakolovým výběrem před odbornou porotou.

„Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů slyšeli mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo na nich, asi by jich postoupilo více,” říká předseda poroty a umělecký ředitel projektu Richard Liegert.

Třináct účastníků prošlo hodinami zpěvu s hlasovou poradkyní Kühnova dětského sboru Eliškou Hrubou Toperczerovou, pohybovou hereckou průpravou s herečkou Dianou Šoltýsovou, lekcemi rétoriky s hercem Janem Čenským, profesionálním focením s Michaelem Kratochvílem, kompletním stylingem ve spolupráci s Luvoxy Hair & Beauty a mnoha dalšími zkušenostmi v oblasti hudby a vystupováním na jevišti.

Jednoho vítěze za Českou republiku a jednoho za Slovensko vybere během večera odborná porota složená z osobností jako Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Lenny, Jaroslav Svěcený, Ondřej Soukup, Lucie Šoralová, Janis Sidovský, Pavel Vítek, Martin Hrdinka, Miloslav Zýka, Michaela Dobrovolná, Štěpán Wolde nebo René Hnilička.

Celým večerem, během kterého kromě finalistů vystoupí také např. Lenny, Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený a další, bude provázet zmíněný Jan Čenský.

V minulých ročních v této soutěži zabodovali například Aneta Kalertová, která získala jednu z hlavních rolí v divadelní dramatizaci románu Vyhání Gerty Schnirch spisovatelky Kateřiny Tučkové, Margaréta Ondrejková, vítězka osmé řady soutěže Česko Slovensko má talent, Peter Cemper, který po účinkování v na finálovém večeru dostal nabídku účinkovat v muzikálu Noc na Karlštejně, a další.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:19 středa 17. června 2020. Anketa je uzavřena.

 • 20
  SUPER
 • 20
  LOL
 • 20
  WTF
 • 20
  FAIL
 • 19
  OMG
 • 18
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART