Sympaťák David Gránský a 10 faktů o něm!

21. června 2017 16:16
David Gránský patří mezi talentované mladé herce, kteří slaví úspěch v televizi, filmech či na divadle. Úspěšný je i jako zpěvák.

ČTI TAKÉ: Liam Payne je skvělý táta! Co řekl o jednom ze svých malých fanoušků?

David Gránský

1. David se narodil ve Znojmě 11. března 1992.

2. Poprvé se více předvedl v soutěži X-Factor v roce 2008. Vypadl v šestém finálovém kole, celý ročník vyhrál Jiří Zonyga.

3. Pravidelně se na muzikálových prknech začal objevovat v roce 2012 díky muzikálu Pomáda, kde hrál roli Doodyho.

Hrajemeeee a zdravíme! #AlenkaVKrajiZázraků 

Příspěvek sdílený David Gránský (@davidgransky),
4. Ve stejném roce se objevil i v muzikálu Kapka medu pro Verunku. Dále se objevil v muzikálech Sněhová královna, Mamma Mia, či Ať žijí duchové.

5. Televizní diváci na něj nemohou zapomenout díky druhé řadě show Tvoje tvář má známý hlas. Nezapomenutelným vystoupením bylo například jeho ztvárnění Niny Simone a písně Feeling Good:
6. Tvoje tvář znamenala pro Davida hlavně výzvu. „Do dob pořadu mě lidi na ulici oslovovali jmény mých seriálových postav. Po soutěži mi začali říkat Davide. Spousta lidí zjistila, že kromě herectví i zpívám a díky tomu začali přicházet zajímavé nabídky. Celý pořad byla ohromná výzva a zkušenost,“ svěřil se talentovaný herec a zpěvák.

7. Oproti Janu Cinovi, který soutěž vyhrál, měl David na vybrané interprety docela smůlu a skoro se mu vyhýbali mladí zpěváci. „Největším oříškem pro mě byl Jaromír Nohavica, Justin Bieber mi šel naopak sám. Bohužel byl mým jediným mladým interpretem. Měl jsem hodně ženských, z čehož jsem byl už fakt hotový, a když jsem dostal chlapa, tak osmdesátiletého pána,“ postěžoval si David.

8. V soukromí je šťastný s přítelkyní Nikolou, se kterou chodí už osm let. Ta nemá s herectvím ani zpěvem nic společného, pracuje jako optička.

9. Kromě herectví a zpěvu se David věnuje i moderování. Po Petru Vágnerovi převzal společenský magazín TOP STAR. „Byl bych hlupák, kdybych se připravil o novou zkušenost, která mě začíná čím dál tím více bavit.“

10. V současné době ho můžete sledovat v seriálu Ohnivé kuře, kde hraje Leoše Trébla. V těchto měsících také natáčí se Zdeňkem Troškou novou pohádku.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:16 čtvrtek 19. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 38
  LOVE
 • 15
  SUPER
 • 13
  WTF
 • 11
  LOL
 • 11
  FAIL
 • 8
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART