Stovka nej klipů za posledních 15 let je tady! Bude tam i tvůj favorit?

27. května 2017 12:10
Úvodní fáze, kdy diváci posílali návrhy na nejlepší videoklipy posledních patnácti let je za námi. Vybraná společnost STOVKY nejlepších videí domácí tvorby vzejde z více jak 3 000 tipů!

ČTI TAKÉ: SETKÁNÍ JONA A DAENERYS SE BLÍŽÍ! OHODNOŤ TRAILER K 7. ŘADĚ SERIÁLU HRA O TRŮNY!

Patnáctka

Měly větší zastoupení starší díla filmových režisérů z doby, kdy Óčko začínalo vysílat a ještě ani neexistoval YouTube, anebo populární videa posledních let, kdy lze natočit krásné záběry mobilem?

Který žánr bude hrát prim? Budou to klipy očekávaných poprockových stálic nebo anketu ovládne například hip-hop, kde lze najít řadu precizně natočených videí? A jak dopadne poměr českých a slovenských tvůrců?

To vše postupně odhalí vysílání Óčka v pořadech CZ & SK! V nich ti během následujících padesáti večerů odehrajeme vždy dva klipy denně, až bude STOVKA kompletní.

První dvojici klipů z top stovky ti ukážeme v CZ & SK už tuto neděli 28. 5. večer!

Pokud nechceš čekat, sleduj sociální sítě Óčka, web ocko.tv a živé vysílání pořadu Mixxxer show. Každý den se někde objeví indicie označená hashtagem #PTNCK k právě odhalovaným klipům. Všechny zveřejněné videoklipy se shromažďují na webu patnactka.ocko.tv, kde postupně nahradí sto otazníků. U každého klipu se objeví i některý z důvodů výběru, které diváci ke svým tipům připsali.

Do tipování se zapojili i sami hudební interpreti, kteří dbali více na kvalitu než na diváckou popularitu. „Líbil se mi plastelínový klip Davida Kollera,“ svěřil se Tomáš Klus.

Zpěvák roku Thom Artway zas uznale vybral klip Indiánky od Lenky Dusilové.

Kapela O5 & Radeček lobbovala za Tata bojs se vzkazem pro ostříleného Jakuba Koháka: „Kdyby více režíroval a méně se předváděl před kamerou, tak točil krásné klipy!“

Do tuzemské hudební scény si rýpnul provokatér Kazma se svým hlasem pro Robbieho Williamse, protože z domácí tvorby prý „nikdo nemá žádnej dobrej.“

Někteří interpreti - jako písničkář Pekař nebo oblíbená Slza - zas tipovali neskromně své vlastní klipy, samozřejmě s nadsázkou.

Na všechny VIP TIPY se můžeš podívat tady!

V červenci během festivalu Colours of Ostrava celý výběr zúžíme ze sta na finálovou PATNÁCTKU nominovaných klipů a spustíme mezi nimi divácké hlasování.

Vítězný klip patnáctiletí Óčka bude slavnostně vyhlášen během oslav na festivalu Vodafone YOU FEST dne 30. 9., tedy v předvečer 15. narozenin Óčka.

Patnáct šťastlivců, jejichž favoriti se dostanou až do závěrečné PATNÁCTKY a budou vylosováni, získají vstupenky na tento festival a dostanou se i do zákulisí Óčko stage!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:10 neděle 24. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 25
  LOVE
 • 17
  SUPER
 • 17
  LOL
 • 15
  FAIL
 • 14
  WTF
 • 12
  OMG

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART