Startujeme! ÓČKO odhaluje stovku nejlepších CZ/SK klipů za posledních 15 let!

29. května 2017 14:18
Do tipování o nejlepší CZ/SK klip se na ÓČKU zapojilo přes 3 000 diváků i sami hudební interpreti. Nejlepší stovku klipů budeme postupně zveřejňovat až do poloviny července a začínáme právě dnes!

ČTI TAKÉ: KATY PERRY UKÁZALA KALHOTKY! JAKÉ NOSÍ SPODNÍ PRÁDLO? BUDEŠ ZÍRAT!

Patnáctka

Jaké klipy se dostanou na výsluní domácí scény? Máme radši rockovou klasiku nebo dáváme přednost modernímu hip-hopu? A jak dopadne poměr českých a slovenských tvůrců? To vše postupně odhalí ÓČKO ve svém pravidelném pořadu CZ & SK. Každý večer, až do poloviny července, budou mít hudební nadšenci možnost vidět dva nominované klipy.

Tipy osobností najdete na ÓČKO YouTube kanále tady!

Jednotlivé klipy budou každý den odhaleny i na webu patnactka.ocko.tv

V červenci se během festivalu Colours of Ostrava celý výběr zúží na finálovou patnáctku a spustí se divácké hlasování. Vítězný klip bude vyhlášen 30. září v předvečer 15. narozenin ÓČKA na Vodafone YOU FESTu. Na tento festival a do jeho backstage se dostane také patnáct výherců vylosovaných z tipujících diváků!

100 vybraných videoklipů je na světě! První dva klipy z TOP STOVKY jsou tu:

Jarek Nohavica a Jana Kirschner - První noc v novém bytě:

Videoklip k duetu s Janou Kirschner se natáčel na konci října v jedné z dejvických vil. Tento pilotní singl má velmi zajímavou vizuální podobu a způsob natáčení bez jediného střihu.

Produkci natáčení zabezpečoval Punk Film. Za kamerou stál Michal Černý, klip režíroval dvorní režisér Punk Filmu Jaromír Pesr (vedle krátkometrážních filmů videoklipy skupiny Kryštof, Tata Boys...). V roce 2006 byl tento videoklip nominován na cenu Anděl. (Zdroj: nohavica.cz)

PSH - Můj rap, můj svět:

Nostalgický, vychloubačný i reprezentativní klip k tracku Můj rap, můj svět, má na triku Dj Wich, který se postaral nejen o produkci, ale i o kameru a střih.

Dobrá práce a důkaz toho, že naše hiphopová komunita točí bez přehánění jedny z vizuálně nejčistších videoklipů v České republice.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:18 úterý 26. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 19
  SUPER
 • 18
  LOVE
 • 14
  WTF
 • 13
  LOL
 • 12
  FAIL
 • 12
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART