SOUTĚŽ: Vyhrajte lahve nefiltrovaného Grezzone a filtrovaného Frizzante!

11. října 2023 8:13
Nefiltrované prosecco?! Proč tohle Italové pijí? Zjistětě víc a sami ochutnejte. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a můžete vyhrát nefiltrované Grezzone a filtrované Frizzante.
Vyhrajte lahve nefiltrovaného Grezzone a filtrované Frizzante od Víno prosím.

Tradiční postup výroby

Je vyrobeno tradičním postupem, kdy se víno ponechá na kalech – v překladu italsky col fondo (francouzsky sur lie). Kvasinky spadají na dno, kde vytvoří sediment, který se už neodstraňuje. Toho si všimnete i po nalití do sklenky. Nečekejte žádný lektvar Harryho Pottera, prosecco je jen lehce zakalené.

Bez bolení hlavy, žádný cukr

Všechna nefiltrovaná prosecca jsou zcela suchá, bez zbytkového cukru a spadají do kategorie „Brut Nature.“ Pokud si ho dopřejete v rozumné míře, nebude vás druhý den bolet hlava právě díky tomu, že neobsahuje v podstatě žádný zbytkový cukr. A od trenéra, který dohlíží na váš přísun kalorií, to také neschytáte.

Víno prosím přiváží vína z rodinných vinařství.

Nové chutě

Výsledné prosecco je jemně perlivé, s ovocnou vůní a jemnou kyselostí. Někomu může vzdáleně připomínat cider, kdyby vyměnil jablka a hrušky za citrusové plody.

Jak chutnalo první prosecco?

Je velmi pravděpodobné, že takhle nějak chutnalo prosecco ještě před tím, než se přišlo s moderním procesem filtrování a odstraňování zbytků částic a usazenin. Můžete tedy s námi podniknout výpravu do doby, kdy prosecco popíjeli naši předci.

Víno prosím přiváží vína z rodinných vinařství.

Kde ochutnat nefiltrované prosecco?

V běžné síti supermarketů na tento druh prosecca moc nenarazíte, protože se nevyrábí v tak velkém množství. Za to v menších italských rodinných vinařstvích, které pro český trh objevují například manželé Fialkovi z eshopu Víno prosím, rozhodně. Jsou to nezmaři, kteří své rodinné dovolené již téměř deset let tráví na cestách po celé Itálii. Několikrát do roka připravují i zážitkové degustace. Takže na vás kromě vína, delikates i nádherné atmosféry degustačního salónku v Praze Holešovicích, čeká zajímavé vyprávění z cest. Můžete se s nimi vypravit na Sardinii a do oblasti Piemontu. Novinka nefiltrované prosecco Grizzone z oblasti Valdobbidene nebude chybět. Více informací se dozvíte na jejich Facebooku nebo Instagramu.

Soutěžní formulář najdete zde.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:13 čtvrtek 8. února 2024. Anketa je uzavřena.

 • 34
  SUPER
 • 32
  FAIL
 • 32
  OMG
 • 31
  WTF
 • 29
  LOVE
 • 28
  LOL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART