Soutěž: vyhrajte jarní balíček VÍNO PROSÍM

23. března 2024 12:55
Chuť vína a prosecca může být rafinovaná a překvapivá. Pojďme si představit dva protiklady, co se přitahují. Taková pomyslná pohádková „Kráska“ je určitě svěží Monkey Rosato od Monchiero Carbone, která voní po lesních jahodách a třešních ve světle rubínové barvě. Velmi příjemné víno, které si oblíbila majitelka eshopu Víno prosím, Lucie Fialková.

Víno prosím

Naopak nefiltrované Grezzone z italštiny volně přeloženo jako drsňák může díky své přirozené chuti bez dlouhé filtrace sehrát roli nespoutaného „Zvířete“. Prosecco je vyrobené tradičním postupem ponechané na kalech - sui leviti, nebo col fondo (sur lie). Kvasinky spadají na dno, kde vytvoří sediment, který se už neodstraňuje, což je původní postup při výrobě tohoto vína. Nefiltrované prosecco je zcela suché, bez zbytkového cukru, tedy spadá do kategorie „Brut Nature.“ Výsledné prosecco je jemně perlivé, s vůní opečeného toastu, lehce zakalené, živé víno.

„Kráska i Zvíře“ spadají do kategorie suchých vín. Takže obsahují minimum zbytkového cukru. To v překladu do řeči oslav a večírků znamená, že vás nebude druhý den bolet hlava a ještě tělu nenaložíte zbytečně moc kalorií.

Vína ze severu i jihu Itálie a prosecca ze slavné oblasti Valdobbiadene vozí do Čech již více než osm let manželé Fialkovi. Jsou to vášnivý cestovatelé a objevitelé menších vinařství, kde je důraz kladen na tradici a ruční sběr vína. Přesvědčte se v jejich eshopu www.vinoprosim.cz

Vyhrajte balíček, který obsahuje prosseco Grezzone a růžové víno Bardolino Chiaretto od VÍNOPROSÍM.

SOUTĚŽNÍ FORMULÁŘ NAJDETE ZDE.

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART