Šok! Káva může způsobovat rakovinu. Bude její pití zakázané?

4. dubna 2018 13:08
Miluješ pití kávy? Tak to si možná zahráváš se svým zdravím.

ČTI TAKÉ: LADY GAGA SE SPOJILA SE STARBUCKS. KTERÝ Z NOVÝCH DRINKŮ GAGA MILUJE NEJVÍC?

Káva může škodit zdraví.

Vypadá to, že pití kávy není tak skvělé, jak jsme si mysleli. Soudce v Kalifornii nyní vydal rozhodnutí o tom, že pití kávy může způsobovat rakovinu. Vydal jej na základě žaloby od Rady pro vzdělávání a výzkumů toxiků, která žalovala všechny prodejce kávy za to, že se v jejich produktech objevuje karcinogenní chemikálie. 

via GIPHY

Rada poznamenala, že se v pražení kávových zrn objevuje akrylamid, který může podle vědců způsobovat rakovinu. Obyvatelé mohou podle nového zákona zažalovat společnosti, které vědomě vystavují své zákazníky karcinogenům. 

ZÁBAVNÝ KVÍZ! 20 FOTEK CELEBRIT Z DĚTSTVÍ! POZNÁŠ, KDO JE KDO?

Ovšem Rada ani tak není spokojená. „Žalovaní nejsou s výsledkem soudu spokojení. Chceme dokázat, že pití kávy způsobuje újmu na lidském zdraví,“ píše se na oficiálních stránkách společnosti. 

Starbucks

Společnost chce, aby všechny firmy, které kávu prodávají zaplatili za každý kelímek prodaný v období 2002-2010 neskutečných 51 tisíc korun.

Prodejci díky této hrozbě, která u soudu zřejmě neprojde, se shodli na tom, že uvedou, zda se v kávě mohou nacházet příznaky rakoviny. Buďme upřímní, zřejmě nás nic neodradí od pití kávy.

ČTI TAKÉ:  SUPER NÁPAD! SCOTT PATTERSON AKA LUKE Z „GILMOREK“ ROZJÍŽDÍ VLASTNÍ ZNAČKU KÁVY!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:08 čtvrtek 2. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 13
  OMG
 • 10
  WTF
 • 9
  SUPER
 • 9
  LOL
 • 8
  FAIL
 • 7
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART