Sleduj ÓČKO i u moře a využívej data jako doma! Konec placeného roamingu!

15. června 2017 12:13
Jak je to nově s využíváním dat v zahraničí? A na co si dát velký pozor, ať neplatíš zbytečně tisíce korun navíc? Čti dál!

ČTI TAKÉ: DOKUMENT O YOUTUBERECH NEJSLEDOVANĚJŠÍ PŘEDSTAVIL TRAILER. OHODNOŤ HO!

Kylie Jenner

Od 15. června 2017 je placený roaming v Evropské unie minulostí. Používat internet v mobilu na dovolené (skoro neomezeně) už můžeš i ty!

Na rozdíl od volání a SMS platí ve využívání dat v tarifu regulovaný strop. Ten se dá spočítat přibližně tak, že cenu tarifu bez DPH vynásobíš deseti. Vyjde ti maximální datový objem v MB. Po jeho vyčerpání může operátor naúčtovat data za maximální cenu 202 Kč za 1 GB.

U předplacených karet se limit vypočítává ze zůstatkového kreditu použitelného pro data. O dosažení limitu operátor musí informovat formou SMS. Všichni čeští operátoři ale zatím upozorňují, že žádný strop alespoň v nejbližší době uplatňovat nebudou a můžeš data používat ve stejné výši jako doma.

iPhone

NA CO SI DÁT VELKÝ POZOR!

1) Pokud chytíš signál poskytovaný satelitem, platíš několik stovek za jedno mega dat!
Při cestě trajekty, loděmi a letadly si dávej velký pozor! Dokud bude tvůj telefon přijímat pozemní signál evropského operátora, můžeš se vybavovat a posílat fotky na internet, jako doma v ČR. Jakmile ale chytíš signál poskytovaný satelitem, zaplatíš plnou, neregulovanou sazbu. Tedy i několik desítek korun za minutu a několik stovek za MB dat. Například u O2 to je 300 Kč za mega a T-Mobile si za jedno mega účtuje dokonce 360 Kč!

2) Pozor také na signál cizího operátora na hranicích! Data by tě mohla stát tisíce korun navíc!
Roaming za cenu domácího volání platí jen v Evropské unii. Na jejích hranicích můžeš chytit signál cizího operátora a odeslaná fotografie nebo telefonát tě může stát tisíce! Nejzáludnější jsou hranice se Švýcarskem, s Tureckem na Kypru, řecké ostrovy poblíž Turecka, s Bosnou a Černou Horou v Chorvatsku nebo s Albánií v Řecku. Pozorně proto sleduj mobil. Když chytí signál jiného operátora, upozorní tě esemeskou s cenami služeb!

3) Zvýhodněné volání do vlastní sítě v zahraničí neplatí!
Pokud máš v tarifu zvýhodněné volání do vlastní sítě, v evropském roamingu to neplatí! Všechna volání se budou počítat za stejné ceny, jako bys v ČR volal/a do cizí sítě.

Léto s ÓČKEM si můžeš užívat i u moře, nebo u rybníka u babičky díky naší ÓČKO appce, ve které můžeš sledovat všechny naše tři hudební kanály: ÓČKO, ÓČKO GOLD i ÓČKO EXPRES!

KDE SEHNAT ÓČKO APLIKACI?

Aplikace je ZDARMA ke stažení v AppStore tady, nebo na GooglePlay tady! Užívej ÓČKO a léto!

O ÓČKO APLIKACI:

ÓČKO APLIKACE je 3v1
= Měj všechny tři ÓČKA pohromadě!

ÓČKO aplikace přehrává živé vysílání všech ÓČEK dohromady! Streamy všech těhle tří hudebních kanálů máš pěkně pohromadě a můžeš mezi nima jednoduše přeskakovat podle toho, na co máš zrovna náladu! Dej si aktuální hity na červeném ÓČKU, zlatou klasiku na ÓČKU GOLD, nebo Nothing Stupid na ÓČKU EXPRES!

Appka nabízí VIDEO nebo AUDIO: VYBER SI!
Můžeš si vybrat buď video = sledování klipů a pořadů, nebo jen audio = můžeš Óčko jen poslouchat při nejrůznějších činnostech... A bacha, to i při vypnutém displeji! Appka využívá mobilního připojení nebo WiFi.

Má super VYCHYTÁVKU!
Poslouchat můžeš i se zamčenou obrazovkou, nebo si (na iPadu) zmenšíš obraz do přehrávání v okénku a můžeš klidně sledovat i surfovat zároveň!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:13 pátek 13. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 14
  OMG
 • 9
  WTF
 • 8
  SUPER
 • 8
  LOL
 • 8
  FAIL
 • 8
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART