Rybičky 48 odehrály Corontena Show Live. Livestream koncert vynesl téměř tři čtvrtě milionu. Částku obdrží Český červený kříž.

20. dubna 2020 13:56
V sobotu 18. dubna 2020 od 20.00 hodin proběhl v návaznosti na nynější situaci první placený livestream koncert v České republice. Odehrála jej skupina Rybičky 48.
Rybičky 48

Tentokrát se nejednalo o žádný živý přenos ze zkušebny nebo obýváku, ale o přenos plnohodnotného koncertu, i když bez diváků. Na rozdíl od běžných živých přenosů tento proběhl v sále, na klasickém pódiu s profesionálním ozvučením, osvětlením a pyro efekty, které ke kapele neodmyslitelně patří.

Na vstupném na stream koncert, na dárcovských DMS zprávách, ale i na peněžních darech, které diváci zaslali na účet Českého červeného kříže, se během vystoupení vybrala suma 733 757 Kč.

Rybičky 48

„Je to fantazie, tohle jsme nečekali ani v těch nejbujnějších snech. Znovu jsme si ověřili, že čím dál víc lidí pochopilo, že pomáhat je normální, a že žádná pomoc shůry se nekoná a z těchto těžkých časů se prostě musíme dostat sami… a taky že parta kluků z Kutné Hory obklopená skvělými lidmi a hlavně s úžasnou armádou fanoušků v zádech dokáže sakra velký věci,“ svěřila se kapela. 

Cílem koncertu Rybiček 48 nazvaného Corontena Show Live bylo získat finanční prostředky a pomoci tam, kde je to nyní nejvíc potřeba. V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se koncert uskutečnil bez publika, s minimálním počtem technického a pomocného personálu. Koncert skupina odehrála zadarmo a celého svého honoráře se vzdala ve prospěch dobré věci. Veškerý čistý zisk bude poukázán Českému červenému kříži.

Rybičky 48

„Řekli jsme si, že koncert odehrajeme zcela zdarma. Podařilo se nám sehnat prostředky od našich partnerů na pokrytí nákladů celého koncertu tak, aby každá vaše koruna šla přímo na Český červený kříž,“ řekl zpěvák skupiny Kuba Ryba. 

„Ráda bych poděkovala všem, kteří se na realizaci koncertu podíleli a hlavně úžasné partě Kutnohoráků a jejim fanouškům, díky kterým se podařilo pro Český červený kříž vybrat danou částku. Je fajn, že jsou jedinci, kteří stále mají chuť pomáhat. Za to jim patří velké díky,“říká Miroslava Jirůtková z Českého červeného kříže.

Kdo nestihl livestream koncertu tuto sobotu, může se podívat na záznam vystoupení, které odvysílá televizní stanice OČKO TV v úterý 21. 4. 2020 od 21.00 hodin.

I nadále až do 30. 4. lze pomoci zasláním dárcovské DMS ve tvaru DMS CCK 30, DMS CCK 60 nebo DMS CCK 90 na číslo 87 777. Více na www.darcovskasms.cz

Lze též přispět na veřejnou sbírku Českého červeného kříže buď on-line na Darujspravne.cz, nebo převodem na účet č. 333999/2700 s variabilním symbolem 2003 a se specifickým symbolem 7929. https://www.darujspravne.cz/sbirka/hrajeme-pomahame-rybicky-48-corontena-show-live

Rybičky 48

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:56 úterý 18. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

 • 19
  LOVE
 • 14
  SUPER
 • 14
  LOL
 • 13
  WTF
 • 13
  FAIL
 • 12
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART