Rozhovor s Dewii: Veganství a vlasová kosmetika ruku v ruce.

12. července 2019 18:49
Veganství může být vnímáno někým jako pouhá chvilková záležitost, ale pro osoby, které se rozhodnout věnovat pozornost a zájem o potraviny a produkty, které jsou cruelty free, je veganství vnímáno jako životní styl, který ovlivňuje mnoho aspektů života od toho, co jíst, až po používanou kosmetiku. Mladá a krásná blogerka známá pod svým instagramovým jménem Dewii je milovnicí zdravého životního stylu, cestování a kvalitní veganské kosmetiky, o kterou se rozhodla podělit a doporučit své tipy, na které nedá dopustit.

Dewii

 Veganství je nyní poměrně rozšířené téma, kdy si hodně lidí tuto problematiku uvědomuje a přizpůsobuje se jí.Můžeš nám prosím popsat, jak ty vnímáš vývoj veganských kosmetických výrobků v posledních pár letech. Zda bylo těžké na trhu sehnat veganskou dekorativní a vlasovou kosmetiku?

V době, kdy jsem s veganstvím začínala to bylo rozhodně mnohem těžší než dnes. Nejen kvůli tomu, že máme v současnosti širší nabídku značek, ale také větší informovanost o tom, jak vlastně poznat veganskou kosmetiku netestovanou na zvířatech a existují už různé blogové články a videa na dané téma. Když jsem začínala, tak jsem věděla o Alverde a tím to končilo. Na jejich příšerný lak na vlasy nikdy nezapomenu :-D

Můžeš nám v kostce popsat, v čem se hlavně odlišuje veganská kosmetika od té klasické?

Mnoho lidí si mylně myslí, že veganská = netestovaná na zvířatech, ale není tomu tak. Označení veganská kosmetika znamená, že v daném produktu nejsou žádné živočišné složky a je tedy vhodný pro vegany. Každopádně jako veganka bych si měla hlídat nejen čistě rostlinné složení, ale i to, aby značka nebyla testovaná na zvířatech, což mi zaručí HCS certifikát (“Leaping bunny”).

Dewii je veganka

Díky své krásné barvě vlasů jsi nepřehlédnutelná, jak a čím je možné si vlasy barvit a udržovat tak sytou barvu vlasů?

Poslední 2 roky používám barvící masky Maria Nila. Používám je jako klasické masky 1x týdně s tím, že si sama vždy určím požadovanou sytost barvy tak, že dle potřeby smíchám barevnou a bílou masku. Momentálně používám kombinaci Bright Cooper a Pink Pop bez bílé masky.

Jak často je nutné používat barvící masky na vlasy od značky Maria Nila?

Záleží na konkrétní masce, protože každá drží jinak dobře. Dále záleží, jaký odstín člověk chce (pastelové barvy je těžší udržet) a taky jak často si myje vlasy. Čím častější mytí, tím větší vymývání barvy a tudíž častější nutnost dobarvovat. S mojí zrz by stačilo barvit i jednou za 2 týdny, ale já jí mám ráda hodně sytou.

Tvůj životní styl obsahuje hodně cestování, kdy jsou vlasy vystavovány mořské vodě a slunečnímu svitu. Je nutné používat vedle barvící masky Maria Nila i jiné masky na regeneraci a hydrataci vlasů?

Při cestách si vozím jen MN masky, díky kterým udržuji i během cest pěknou barvu a plus pomáhají dávat mé vlasy dokupy. Vzhledem k tomu, že je mám odbarvené, tak nezvládají kombinaci slané vody a sluníčka úplně dobře. Hned jakmile je to možné, tak si po koupačce v moři vlasy umyji šampónem a kondicionérem a pokud slunce vytáhlo barvu, tak i dobarvím maskou.

Jak poznám, že se opravdu jedná o veganskou kosmetiku? Musí být tyto produkty certifikovány?

Buď musí být člověk zběhlý v ingrediencích, co se používají do kosmetiky nebo se musí spolehnout na certifikáty - existuje certifikát Vegan, který je dobrým vodítkem, jak najít veganskou kosmetiku.

Vedle veganských barvicích masek, používáš na vlasy i jiné pomocníky? Šampon, kondicionér či olejíčky a masky?

Šampon i kondicionér používám též od Maria Nila, ale během cest jsem šampon vyměnila za bezobalový šampon Lush, jelikož je skladnější a lehčí. Olej někdy přidávám k masce MN, pokud mi přijde, že to vlasy potřebují.

Autor: Kateřina Vodičková

Miluje cestování

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:49 sobota 9. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

 • 18
  LOVE
 • 13
  WTF
 • 12
  SUPER
 • 12
  FAIL
 • 11
  LOL
 • 11
  OMG
Foto

L80i49s63a D48o89n94o27v82a41n

Přejděte na stránku SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART