Reportáž: Půlnoční předprodej knihy Harry Potter a Prokleté dítě

30. září 2016 13:28
Obdivovatelé tajemného světa čar a kouzel J. K. Rowlingové se dočkali. Poslední díl s oblíbeným čarodějnickým učněm v hlavní roli se konečně dostal na pulty v českém překladu. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě, kterou vydalo nakladatelství Albatros, jste mohli v Knihy Dobrovský zakoupit dokonce v nočním předprodeji. ÓČKO bylo při tom!

Minutu po půlnoci z 23. na 24. září se exkluzivně otevřely prodejny na Václavském náměstí v Praze a na ulici Joštova v Brně.

Harry Potter se vrátil na knižní pulty a už teď je jisté, že se zařadí mezi hity letošního roku. Přitom v pořadí osmé vyprávění o čarodějnickém učni vůbec nemělo vzniknout. J. K. Rowlingová, stvořitelka magického světa Harry Pottera, se po vydání posledního dílu zařekla, že se k životu oblíbených knižních hrdinů už nevrátí.

Naštěstí pro fanoušky čar a kouzel svůj slib nedodržela a tak i Knihy Dobrovský mohou nyní v českém překladu nabídnout čtenářům knihu Harry Potter a prokleté dítě. Tentokrát se však nejedná o román – definitivně poslední díl vznikl jako divadelní hra. Děj zastihne Harryho devatenáct let po skončení sedmidílné série.

Čaroděj je v té době přepracovaným úředníkem ministerstva kouzel a otcem tří školáků. Jeho minulost ho však stále pronásleduje a s tíhou rodinného prokletí bojuje také jeho nejmladší syn Albus. Minulost i přítomnost se začnou prolínat čím dál hrozivěji a Harry i malý Albus si brzy uvědomí nepříjemnou pravdu – zlo se často objeví tam, kde ho čekáme nejméně.

Spisovatelku Joanne Rowlingovou zná téměř každý. Její příběhy, v nichž se prolíná skutečný svět se světem čar a kouzel, milují děti i dospěláci po celém světě. O úspěchu série svědčí i to, že se jí prodalo neuvěřitelných 400 milionů kusů.

Všechny díly Harryho Pottera byly zfilmovány a vzniklo také několik doplňkových knih o famfrpálu či tajemných zvířatech kouzelnického světa. J. K. Rowling napsala ale také několik knih určených pro dospělé čtenáře. Detektivky Volání kukačky, Hedvábník a Ve službách zla vydala pod pseudonymem Robert Galbraith.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:28 sobota 28. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • 33
  LOVE
 • 16
  SUPER
 • 14
  LOL
 • 13
  FAIL
 • 13
  OMG
 • 12
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART