Poetika servíruje na debutovém albu Trinity s lehkostí hity i osobní texty

15. září 2017 10:53
Trojice mladých hudebníků vystupující pod názvem Poetika má našlápnuto s debutovou deskou Trinity navázat na dosavadní úspěch svých singlů. Deset autorských písniček vyniká neotřelou kombinací zpěvu, rapu a moderní produkce.

ČTI TAKÉ: HRA O TRŮNY: SLAVNÍ HERCI A JEJICH LÁSKY V OPRAVDOVÉM ŽIVOTĚ! KDO S KÝM ŽIJE NEBO RANDÍ?

Poetika

Jsou tři a každý z nich má v kapele své nezastupitelné místo. Eduard Rovenský vládne slovu jako textař a rapper, Ondřej Brejška zpívá a Dan Hrdlička se stará o produkci, která reflektuje dění na současné mezinárodní scéně. Říkají si Poetika a na kontě už mají tři velké hity.

Poetika

„S Danem Hrdličkou hudebně spolupracujeme už téměř 9 let, ale až s příchodem Ondřeje Břejšky před dvěma lety se z nás stalo kompletní hudební uskupení. Myslím, že díky Ondrově zpěvu jsme teď daleko kompaktnější a je to cítit i na odezvě posluchačů. Je super pracovat na tom, co tě baví a dává tvému životu smysl. To, že můžeme dělat muziku, bereme jako velké privilegium,“ přibližuje Eduard Rovenský, jak se kometa české scény formovala.

Poetika / V kompletní sestavě, zleva: Ondřej, Tom, Dan, David, Eda #poetikamusic #live #band

První úspěch se dostavil na jaře roku 2016, kdy skupina vydala hit Zkouším žít. Ten se stal v českém rádiovém éteru doslova senzací, když vystoupal až na pozici druhé nejhranější domácí skladby. 

Motivačním textem, autentickým projevem i citem pro melodii si kapela rychle vybudovala širokou základnu posluchačů. K dnešnímu dni nasbíral průlomový singl Poetiky už téměř čtyři miliony zhlédnutí na YouTube.

Poetika - Zkouším žít: 

Zájmu posluchačů se těšily i další singly Každou vteřinou (téměř 3 miliony přehrání na YouTube) a nejnovější Trinity, který už pronikl mezi pět nejhranějších českých písní v rádiovém éteru. „Poslední rok se nám, klukům z Vysočiny, dost zásadně změnily životy. I o tom je píseň Trinity. Vážíme si toho. Bereme to s pokorou, ale zároveň si to maximálně užíváme,“ říká zpěvák Ondřej Břejška.

Poetika - Každou vteřinou: 

Také další písně z debutového alba Trinity mají potenciál zabodovat u publika napříč žánry. Trojice perspektivních muzikantů se v nich zamýšlí nad klikatostí našich životních cest, nabádá k prožívání každého okamžiku na maximum a také se obrací ke svým začátkům. Poetika se nenechává svazovat žánrovými bariérami a s lehkostí servíruje hitové melodie i osobní texty.

Poetika - Trinity: 

Nové písně představí Poetika živě na společném turné s Mirai, další z nadějných mladých kapel. „Na tour se moc těšíme, jelikož poprvé představíme kompletní album Trinity. To, že jedeme společně s kapelou Mirai, je velký bonus a myslíme, že se celý říjen budeme, i díky klukům, skvěle bavit,“ zve za kapelu Rovenský. Turné začne 6. října ve Velkém Meziříčí a vyvrcholí 31. října velkým koncertem v pražském Lucerna Music Baru.

MIRAI & POETIKA TOUR 2017

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:53 sobota 13. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 15
  LOL
 • 11
  WTF
 • 11
  OMG
 • 10
  SUPER
 • 9
  FAIL
 • 9
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART