Petr Lexa z kapely Slza s Aničkou Kadeřávkovou! Sleduj nový klip Holomráz! Hit nebo shit? Hlasuj!

25. září 2017 11:05
Petr Lexa z kapely Slza dostal v klipu k novému singlu Holomráz opět zabrat! Sekundovala mu herečka Anna Kadeřávková.

ČTI TAKÉ: SUPER ZPRÁVA! MATYÁŠ Z MANDRAGE BUDE POPRVÉ TATÍNKEM! GRATULUJEME!

Petr Lexa a Anna Kadeřávková

Slza, jedna z nejpopulárnějších tuzemských mladých kapel současnosti, natočila klip k novému singlu Holomráz. Ten pochází z připravované stejnojmenné desky, která vyjde 3. listopadu a naživo ji fanoušci uslyší na jaře 2018 v rámci velkého halového turné. 

Videoklip podle námětu Petra Lexy natočil nadaný režisér Radim Věžník. Natáčelo se začátkem září v Praze a Brně a kapela si na klipu jako obvykle dala záležet a věci dotáhla do posledních detailů.

Slza – Holomráz: 

„Videoklip jsme pojali vtipněji, komičtěji, podobně jako před dvěma lety klip k písni Fáze pád,“ komentuje natáčení kytarista Lukáš Bundil. Zpěvák Petr Lexa si v klipu opět projde ohněm. V minulosti schytal rány syrovým masem, tentokrát se však musel vypořádat s deštěm, blátem a nemilosrdností zákonu schválnosti. 

Petr Lexa (SLZA)

Klip vypráví příběh o pracovně vytíženém páru, který zapomene, že mají smluvené výroční rande. Ve chvíli, kdy jim na telefonech zapípá upomínka, se strhává kolotoč. „Většina z nás jistě zažila situaci, kdy jsme zapomněli na nějakou důležitou schůzku nebo událost. To samé se přihodilo hlavní postavě ve videoklipu. Nevzdá to, a je odhodlaná udělat vše pro to, aby na schůzku, která pro něj hodně znamená, dorazil včas,“ vysvětluje zápletku Lexa.

Petr Lexa (SLZA)

Režie klipu se ujal Radim Věžník. Námět, který Petr přinesl se Radimovi hned zalíbil, protože je prý v zapomínání výročí, svátků nebo narozenin profesionál. „Při natáčení nám vyšlo skvěle počasí, protože jakmile jsme začali točit, spustil se postupně zesilující déšť, což skvěle dotvořilo atmosféru příběhu. 

Největší poklonu si zaslouží Petr, který celé natáčení absolvoval ve stále mokřejším obleku, který si ještě v té zimě sám při opakovaných scénách poléval vodou, aby klip působil reálně. Takový zápal jsem už dlouho nezažil,“ popisuje zážitky z natáčení Radim.

Natáčení klipu Holomráz

Závěrečného natáčení v již teplých a suchých lokacích se mimo Petra a jeho klipové přítelkyně Anny Kadeřávkové, zúčastnil i Lukáš společně s fanoušky, kterým tak bylo umožněno nahlédnout pod pokličku tvorby klipu. Někteří si v něm nakonec i zahráli.

Anna Kadeřávková

V samotné skladbě Holomráz se zpívá o tom, že život není vždy procházkou růžovým sadem, že je ale potřeba najít odvahu bojovat, ne životem jen nečinně proplouvat. „Ač holomráz je venku, žár je v nás“ je ústředním motivem a pojítkem všech skladeb druhé desky, která nese stejný název jako singl.

SLZA

Za druhým albem opět stojí osvědčená dvojice Lukáš Bundil/Dalibor Cidlinský jr. O texty se stejně jako u multiplatinového debutového alba Katarze postaral Ondřej Ládek. První vlaštovka Ani vody proud z připravované desky dosáhla již téměř dvou milionů zhlédnutí na YouTube.

Všechny skladby z nového alba kapela živě představí v rámci jarního turné.

HALOVÉ TURNÉ 2018

 • 28.2. Brno-Královo Pole - Sportovní hala Vodova
 • 1.3. Zlín - Sportovní hala Euronics
 • 2.3. Ostrava – Zábřeh - Ostravar Vítkovice
 • 7.3. Praha 9 - Arena Sparta
 • 8.3. Hradec Králové - Sportovní hala Slavia
 • 9.3. Liberec - Dům kultury Liberec
 • 21.3. České Budějovice - Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice
 • 22.3. Plzeň 2-Slovany - Sportovní hala Lokomotiva
Jak tě baví nová SLZA a Holomráz?
Hlasuj 264
HIT!
Hlasuj 129
SHIT!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:05 úterý 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • 93
  LOVE
 • 30
  SUPER
 • 16
  FAIL
 • 14
  LOL
 • 13
  OMG
 • 11
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART