Petr Bende zažil v novém videoklipu útěk do divočiny!

30. června 2017 11:14
K baladické písni Utonout, která je podle svého autora o touze, hledání i nalézání, vznikl také videoklip podle scénáře a v režii Michala Kunese Kováče...

ČTI TAKÉ: MIRO ŽBIRKA ODTAJNIL SVÉHO DALŠÍHO EXKLUZIVNÍHO HOSTA NA VÁNOČNÍM SYMPHONIC TOUR 2017!

Petr Bende

Zpěvák a skladatel Petr Bende vydává singl z aktuálního alba ReSTART. „V našem videoklipu k singlu Utonout divoká horská příroda pomyslně představuje neochvějnou lásku k někomu velmi blízkému.

Je to snová cesta krajinou duše a mysli, ve které člověk bloudí, když hledá odpovědi na nevyslovené otázky. Je to v podstatě existenčně-poetický klip, kdy se hlavní protagonista po vzoru Londonových hrdinů vydává do divočiny, aby tam nalezl sám sebe, oprostil se od všeho zbytečného a neutonul ve všednosti.“

VIDEO:

Klip vznikl ve spolupráci Michala Kunese Kováče s kameramanem Tomášem Šťastným. Natáčelo se v panenské přírodě chráněné přírodní rezervace Bránisko na severu Slovenska v Prešovském kraji, při hranicích s Polskem. Realizační tým měl zázemí ve srubu Smrekovica, který se nachází ve výšce 926 metrů nad mořem.

Do těchto míst není běžný přístup a je potřeba spolupracovat i s horskou službou. V průběhu dvoudenního natáčení nachodili tvůrci klipu desítky kilometrů, aby dosáhli míst, kde by vznikaly nejlepší záběry. Zachytit ranní světlo znamenalo vyrazit na cestu již ve čtyři hodiny ráno. Bylo také nutné obezřetně obejít značky s varováním před medvědy.

„Melodii písně Utonout jsem v sobě nosil hodně dlouho. Představuje pro mě touhu po volnosti a svobodě. Proto jsem byl nápadem režiséra Kunese nadšený a s radostí jsem se do divoké, čisté přírody vydal a poklonil jsem se tomu, co z ní vyzařuje,“ dodal Petr Bende.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:14 sobota 28. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 11
  SUPER
 • 10
  FAIL
 • 10
  OMG
 • 10
  LOVE
 • 9
  LOL
 • 9
  WTF

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART