5 top filmů, které musíš vidět, než zemřeš!

11. dubna 2017 8:30
Filmový fajnšmekr a geek Martin Donát pro tebe připravil topku skvělých filmových klasik, které podle něj rozhodně alespoň jednou v životě musíš vidět!

ČTI TAKÉ: UJETÁ MIXXXER SHOW S GEŇOU A SUCHOŠEM Z PARTIČKY! SLEDUJ CELÝ DÍL!

Back to the Future

5 top filmů, které musíš vidět, než zemřeš:

Jack Nicholson

5. místo - Přelet nad kukaččím hnízdem

Českému režisérovi Miloši Formanovi se podařilo dobýt Hollywood. Natočil tam několik geniálních filmů, z nichž dle mě nejgeniálnější je právě Přelet nad Kukaččím hnízdem s Jackem Nicholsonem.

Jedná se o nezapomenutelný výlet do blázince, kde se smazává hranice mezi námi označenými šílenci a průměrnými lidmi. Tento filmový výlet vás dozajisté změní.

Leon

4. místo - Leon: The Professional

Představte si Leona - profesionálního vraha neznámého původu. Nic o něm nevíte a ani se popravdě nic moc nedozvíte.

Jednoho dne se tento člověk stane svědkem mnohonásobné drogově motivované vraždy, kdy je kompletně vyhlazena celá rodina, až na jednu mladou dívku.

Ta se u Leona schová a on jí musí chtě-nechtě zachránit. Další vývoj jejich interakce a vztahu vám nebudu prozrazovat, každopádně mohu konstatovat, že je úžasný.

Alien

3. místo - Vetřelec

Pokud by se nejzásadnější filmy hodnotily dle toho kolik dalších filmů ovlivnily – to znamená kolik na něj vzniklo parodií, prachsprostých kopií či dalších geniálních filmů, které z něj braly inspiraci, tak by se na prvním místě dozajisté umístil první Vetřelec.

Tento film asi nemusím představovat, všichni víte o čem to zhruba je. Pokud jste ho zatím neviděli, tak to co nejrychleji napravte.

Back to the Future

2. místo - Back to the Future

Můj nejoblíbenější film ze všech. Užil jsem si ho ve svých pěti letech, dále ve svých dvanácti a užívám si ho i nyní ve svých osmnácti.

Každý si v tomhle osmdesátkově okouzlujícím snímku něco najde. A pod na první pohled absurdní premisou cestování časem se skrývá řemeslně kvalitní film, který v sobě skrývá překvapivě hutnou atmosféru emocionální dopad.

Navíc situace co mohou během cestování časem nastat jsou tu úžasně vytěžené do maxima.

Pulp Fiction

1. místo - Pulp Fiction

Arthouse filmy mohou bavit i širší publikum úžasným příkladem je Pulp Fiction. Je to nespoutaná jízda plná drog, chlastu, cigaret a násilí.

Tarantino se zde skutečně „vyřádil“ a podařilo se mu stvořit kultovní záležitost. Kdo neviděl, neuvěří. Co scéna to legenda, co hláška to perla. Pokud byste někde měli začít, abyste se dali na cestu filmového labužníka – tak právě zde.

via GIPHY

Filmy pro tebe vybral filmový fajnšmekr a geek Martin Donát!

Svět filmů v podání Martina Donáta, to je CINEMA geek! Novinky, reportáže, recenze a mnohé další rubriky. Ať už jsou filmy váš život a nebo si pouze občasně užíváte v kinech ty největší velkofilmy, tak zde najdete co hledáte - s nadhledem, humorem a hlavně výstižně.

Pořad se vysílá: So 16:00 a 18:00, Ne: 15:00

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:30 středa 9. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • 26
  SUPER
 • 22
  FAIL
 • 17
  WTF
 • 16
  LOL
 • 15
  LOVE
 • 13
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART