Odporné! Dívka našla v oku 14 červů! Hnus, velebnosti!

15. února 2018 13:33
Abby měla pocit, že se jí něco hýbe v oku. V šoku a znechucení poté rychle zjistila, že jsou to červy! Jak se to stalo?

ČTI TAKÉ: Povolání exorcistka! Vymítačka duchů a ďábla jménem Rachel Stavis

Dívka našla v oku několik červů

Mladá Abby Beckley z Oregana asi musela být hodně překvapená, když zjistila, co jí překáží v oku. Dívka byla v šíleném šoku, když si sáhla do podrážděného oka a s vytáhla z něj zhruba centimetrového červa. 

Zdravotnická agentura Centres for Disease Control zveřejnila tento unikátní případ teprve nedávno, přestože se stal už v roce 2016. 

ZÁBAVNÝ KVÍZ! BTW, OMG, LOL? Víš, co znamená která zkratka?

Zjistilo se, že se v oku dívky usadilo dokonce neskutečných čtrnáct parazitujících červů druhu spirury dobytčí  (thelazia gulosa). Jde o první případ na světě, kdy se tento druh usadil v oku člověka. Abby vyhledala ihned očního lékaře, který se ale dosud s ničím takovým nesetkal a tak ji poslal k odborníkům.

Koloběh červa

V té době jsem cítila, jak se mi v oku pohybují. Bylo jich hrozně moc, ale lékaři byli skeptičtí a nevěřili mi, protože se nikdy s něčím podobným ještě nesetkali,“ říká Abby. 

Když ale lékaři sami červy zahlédli, nemohli uvěřit vlastním očím. Dívku poslali na speciální výplach očí, ale ani ten nezabral. Lékaři se rozhodli nakonec jí neléčit antiparazitiky, protože by jí mohli způsobit poškození rohovky. 

Své oči si dívka tak musela nadále kontrolovat a všechny červy postupně sama vytahat. Léčba skončila po dvaceti dnech úspěšně, přesto to pro ní muselo být něco otřesného tahat si z očí denně červy! Od té doby se jí už naštěstí žádný parazit do oka nedostal.

Parazitující červi v očích živočichů jsou běžní u psů, koček, prasat, ovcí, koz, dobytku a divokých zvířat, jako jsou lišky a vlci. Případů, kdy se červi dostali do lidského oka, je však zatím naštěstí extrémně málo.  

ČTI TAKÉ: Transvestita Shangela a jeho proměna v ženu pomocí make-upu! Vyrazí ti dech!

Červ z oka

ČTI TAKÉ: Chudák! Youtuberka přišla o vlasy důsledkem jejich prodlužování!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:33 pátek 15. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • 41
  OMG
 • 14
  LOL
 • 14
  FAIL
 • 12
  WTF
 • 11
  SUPER
 • 9
  LOVE

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART