ÓČKO vyrazilo na 20. ročník srbského EXIT festivalu

14. července 2021 14:48
Jaký byl 20. ročník festivalu EXIT? Zapsal do historie! Čím? To se dozvíte v následujícím článku!
Exit Festival 2021

Dvacátý ročník čtyř denního festivalu EXIT se zapsal do historie jako první velký festival v Evropě, který se konal v době poznamenané pandemií Covidu-19. Denně prošlo branami festivalu v srbském Novém Sadu více než 40 tisíc milovníků hudby z více než 70 zemí. Dvojnásobný vítěz ankety Nejlepší velký evropský festival tak nastínil cestu, jakým způsobem směřovat k obnově velkých festivalových produkcí.

Exit Festival 2021

“Věděl jsem, že letošní ročník bude mít mít větší význam, než kterýkoli předtím. Festivaly jsou pořádány za účelem vytváření a předávání hodnot, pro které stojí za to žít a my jsme byli odhodláni dokázat, že velký festival jako EXIT lze uspořádat bezpečně i v této nelehké době. Proto jsme neúnavně pracovali na vytvoření modelu osvědčených postupů, jak to udělat,” řekl ředitel festivalu Dušan Kovačević. Ten zároveň doufá, že díky úspěšnému uspořádání EXITu povzbudili další velké evropské festivaly v jejich snaze uspořádat další ročníky.

Exit Festival 2021

Velká část vystupujících umělců si na EXITu vychutnala návrat na koncertní pódia po více než rok a půl dlouhé pauze a nashromážděná energie z nich byla hmatatelná po celém festivalovém areálu. I přesto, že se v Evropě neodehrávala skoro žádná živá turné, line-up EXIT festivalu zahrnoval hvězdy jako David Guetta, Jonas Blue, Sabaton, Charlotte de Witte, Nina Kraviz, Paul Kalkbernner, Solomun, Amelie Lens, Maceo Plex, Robin Schulz, Asaf Avidan, Satori, Meduza, Paul Van Dyk, Artbat a mnoho dalších umělců, kteří s EXIT festivalu udělali jedinečný zážitek. David Guetta během svého setu oznámil, že EXIT je podle něj “v tuhle chvíli nejlepším místem na planetě.”

Exit Festival 2021

Kromě line-upu byla samozřejmě největší letošní výzvou přetrvávající nejistota ohledně onemocnění Covid-19 a regulací s ním spojenými. EXIT proto během celé doby příprav festivalu spolupracoval se srbskými úřady a zdravotnickými organizacemi na vytvoření protokolu, který je jak z epidemiologického hlediska přijatelný, tak realistický na dodržování pro fanoušky. Návštěvníkům byl umožněn vstup na akci buď s prokázáním dostatku protilátek (očkování nebo antigeny z předešlého onemocnění), nebo s negativním testem (buď před vstupem do země, nebo v testovací zóně zřízené festivalem). Tyto testy podle prvních dat prokázaly z celkového počtu 14 tisíc provedených testů méně než 10 pozitivních nálezů.

Exit Festival 2021

Kovačević k tomu dodal, že “festival je jen tak silný jako jeho fanoušci a tohoto ročníku nám ti naši potvrdili, že jsou jedni z nejlepších v Evropě i dalších částech světa. Nevadila jim nejistota ohledně možného přesunutí festivalu, regulace při cestování do Srbska, testování ani dodržování všech nutných hygienických pravidel.”

https://www.exitfest.org/

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:48 čtvrtek 11. listopadu 2021. Anketa je uzavřena.

 • 9
  LOVE
 • 7
  SUPER
 • 7
  LOL
 • 7
  WTF
 • 7
  FAIL
 • 7
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART