ÓČKO SUMMER 4. DÍL: Kam vyrazit na letní koupání?

22. června 2017 15:46
V horku je nejlépe u vody. Kam vyrazit a kde jsou ty nejhezčí možností na smočení se ve vodě?

ČTI TAKÉ: Michael Phelps bude závodit se žralokem! Phelps vs. Žralok: Zlatý vs. Bílý!

Kam v létě k vodě?

Přírodní koupání Lomy u Trhové Kamenice

1. Probošťská jezera

Probošťská jezera jsou velmi oblíbená nejen k rybaření, ale i k přírodnímu koupání. Nacházejí se v blízkosti Staré Boleslavi a nejlepší koupání je na placené písečné pláži v kempu. Jezera vznikla po vytěžení šterkopísku.

2. Přírodní koupání Vyžlovka

Na příjemné a klidném místě u břehu Vyžlovského rybníka je možné si kromě koupání a opalování zahrát i ping-pong, šipky, fotbálek, kuželky nebo kroket. Koupaliště je orientováno na jih, takže o příjemné sluneční paprsky zde rozhodně není nouze.

3. Jezero Milada

Oblast Milada, která je skvělým rekreačním místem, leží kousek od Ústí nad Labem a Teplic. Bývalá těžební oblast prošla přestavbou a své návštěvníky láká hlavně na velké jezero. To dostalo své jméno po bývalém hlubinném dole.

via GIPHY


4. Lomy u Trhové Kamenice

Zhruba dva kilometry od Trhové Kamenice, která leží na Vysočině se zvedá Kamenný vrh do nadmořské výšky 587 kilometrů. Dříve se zde ve třech lomech těžila žula, teď nabízí krásnou přírodu a možnost příjemného koupání. Na své si ale přijdou i potápěči či milovníci skoků do vody.

5. Hamerské jezero

Hamerské jezero u Stráže pod Ralsem je využíváno k rekreaci už od poloviny 19. století. Osada nabízí dva kempy, ale především krásná místa ke koupání. Přijde vám jezero povědomé? Není se čemu divit, natáčely se zde filmy Dovolená s Andělem.

6. Zatopený lom Výkleky

Nedaleko Olomouce se u obce Výkleky nachází zatopený lom a láká k letnímu koupání. Voda zde bývá krásně čitá a průzračná, takže snadno dohlédnete skoro až na dno. Povoleno je zde také potápění.

via GIPHY

7. Veselské pískovny

Koupání skoro jako u moře nabízí Veselské pískovny. V chráněné krajinné oblasti Třeboňska se rozprostírá 240ha nádherná příroda a krásné pískovny. U Veselí nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkově je pět oddělených jezer, které vznikly po těžbě štěrkopísku v letech 1952 a 1986 a jsou hojně navštěvovány rekreanty.

8. Bolevecký rybník

Bolevecký rybník je rozhodně nejvýznamnější rekreační oblastí u města Plzeň. Několik rybníků vedle sebe byly založeny už v 15. století a dohromady jich je 12. Dnes se hojně využívají ke koupání a samozřejmě i k rybolovu.

Nezapomeň si ke koupačce přibalit i speciální drink ÓČKOtea. Nakopne tě chuť nadupané guarany, višně, citrón a doporučené tapioka a liči kuličky.

ÓČKOtea a ÓČKO moderátoři Fancy a Koťák

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:46 pátek 20. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 8
  SUPER
 • 7
  WTF
 • 6
  LOL
 • 6
  OMG
 • 6
  LOVE
 • 5
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART