ÓČKO SUMMER 2017: 3. díl!: 15 věcí, které musíte vyzkoušet tohle léto!

21. června 2017 14:34
Léto je za dveřmi. Kam se během následujících dvou měsíců vydáte?

ČTI TAKÉ: 11 zajímavostí, které jste o Demi Lovato pravděpodobně nevěděli

Letní festivaly k létu určitě patří.

1. Letní festivaly

Česká kotlina je na fesťáky bohatá a během letní sezóny se prakticky každý víkend všude něco děje. Léto odstartovaly Majálesy během května a pokračuje se až do konce září. Z nabídky si vyberete podle žánrů, a protože se děje všude něco, nemusíte jezdit ani nikam daleko.

50!!! #colours2017

Příspěvek sdílený Colours of Ostrava official  (@colours_cz),

2. Letní Shakespearovské slavnosti

Je libo trochu té kultury? Divadla jsou přes léto sice zavřená, ale letní scény fungují pořád. Doporučujeme letní Shakespearovské slavnosti, která se každoročně konají v Praze, Brně, Ostravě a na Slovensku. V premiéře se letos představí Jaroslav Plesl ve hře Hamlet. Zajít můžete i na Večer tříkrálový aneb cokoliv chcete, Romea a Julii, Sen noci svatojánské nebo Othella.

3. Street Food Jam

Milujete jídlo a chcete si ho vychutnat venku? Tak si zapište do diářů akci Street food jam, kde přes Cross clubem dostanete to nejlepší street jídlo. Osm nedělí v červenci a srpnu vyzkoušíte různé stánky se skvělým jídlem a doprovodný program je samozřejmostí.

Objevujeme krasy Holesovic  #streetfoodjam #praguefood #pragueplaces #sundaychill

Příspěvek sdílený Monika Hořínková (@har_moni_ka),


4. Únikové hry

Únikové hry zažívají obrovský boom a mezi lidi jsou stále oblíbenější. Jde o jednoduchý princip. V určitém počtu lidí vás zavřou do nějaké místnosti, ze které se musíte za určitý časový limit dostat. Naplánujte si dobrodružný večer s přáteli, když by venku bylo ošklivo. Doporučujeme třeba Fausta nebo aktuálně Prague Fear House.


5. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Vyjeďte na výlet do Karlových Varů, kde se od 30. června uskuteční mezinárodní filmový festival, kam se sjíždějí filmoví nadšenci z celé země, ale i spousta zahraničních hvězd. Letos dorazí představit svůj nový film třeba brácha Bena - Casey Affleck, který zazářil ve filmu Místo u moře.6. Vyjeďte studovat za hranice

Kdy jindy vyzkoušet něco nového, objevit novou zemi a překonat své možnosti... než v létě? Pokud máte problém s jazyky. nebo si je chcete potrénovat, vyražte studovat do zahraničí. Nejen, že se díky tomu naučíte cizí jazyk, poznáte kámoše z celého světa, ale navíc zažijete spoustu zábavy a poznáte jinou zemi a jinou kulturu. A v září budete za hvězdy.

Making the most out of the summer ☀️ /Justine #studyinsweden #swedenjustine #summer #swedishmoments

Příspěvek sdílený Study in Sweden (@studyinsweden),


7. Work and travel

Pokud nemáte peníze na studium v zahraničí, vyražte do zahraničí pracovat. Strávíte několik měsíců v zahraničí a poslední týdny můžete věnovat cestování. Vyzkoušejte třeba Ameriku nebo Kanadu, kde můžete pracovat v restauracích, či v zábavních parcích. Vyděláte si, poznáte nové kámoše a ještě vycestujete do míst, kam se jen tak někdo nepodívá.

8. Knížky s sebou

Nezapomeňte si na dovču přibalit i knížku. Na pláži u moře nebo u bazénu se při opalování můžete i něco dozvědět a přečíst si něco zajímavého, na co přes rok nemáte čas. Vyzkoušejte oddychovku nebo naopak nějakou pořádnou detektivku. Knížek vychází každý den několik, bylo by škoda nějakou nezkusit.

9. Art&food ZOOna

Jedinečné spojení jídla, pití a umění je každý víkend prezentováno návštěvníkům v prostorech Trojského pivovaru. Na ploše více než 2500 m2 naleznete příjemné industriální místo k odpočinku, kde se prolíná gastronomie s kulturou, zábavou a uměním.

10. Zologické zahrady

Zoologické zahrady milujeme všichni a v každém věku. Kromě stovky druhů zvířat můžete vyzkoušet i doprovodný program, který ZOO Praha nabízí. Nejedná se jen o veřejná krmení, ale i celodenní programy. Na procházku po ZOO můžete vyrazit například s entomologem nebo s průvodcem, který všechno okomentuje. Zažijete i světový den hadů, tygrů či hmyzu. ZOO v Jihlavě a ve Dvoře Králové zase chystají Den žiraf.11. Food festivaly

Vyrazit ven a ještě k tomu se dobře najíst a načerpat skvělou atmosféru, která na food festivalech panuje. Konají se během celé letní sezóny a často končí až k večeru, kdy celý program zakončí hudební program. Vemte s sebou partu přátel, ochutnejte nejrůznější dobroty a strávíte tak pohodový den.

12. United Islands

Jako každý rok se na United Islands můžete těšit na skvělá hudební vystoupení, ale i na bohatý doprovodný program. Vystoupí například Thom Artway, The Tap Tap či Thores + The Shine. Tentokrát se festival uskuteční na pražském Karlíně.

13. Letní kino

Letní kina jsou otevřená po celé léto a hrají kromě aktuálních novinek i osvědčené pecky. Vyzkoušet můžete kina na Střeleckém ostrově, v Meetfactory, na Smíchově či v Riegerových sadech. Vstupné je většinou okolo stovky a za pěkného počasí budete mít z filmu mnohem větší zážitek než z klasického multiplexu.

KNOFEST 2016 #knofest #zpozarymu #liberec #liberecgram #rap #festival #hiphop #klasterecnadohri

Příspěvek sdílený Zpoza Rýmu (@zpoza_rymu),

14. Hrady a zámky

Sezóna prohlídek všech hradů a zámků začíná sice už v dubnu, ale právě v létě jejich sezóna vrcholí. Hradů a zámků jsou po celé republice stovky a spousta z nich chystá pro návštěvníky i speciální programy. Jedná se už například o historické slavnosti nebo ojedinělé prohlídky. Kromě toho navštívíte i krásné parky, které jsou dalším doplňkem prohlídek.15. Poslouchejte OČKO i v zahraničí

Chcete mít svůj oblíbený web a hudební televizi pořád u sebe? Není problém, díky chytré appce, díky které budete moct ÓČKO sledovat pořád, i když si budete užívat na dovolené v zahraničí. Pro Android si appku stáhni TADY a pro iOS TADY.

iPhone

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:34 čtvrtek 19. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 12
  SUPER
 • 12
  LOVE
 • 10
  WTF
 • 8
  LOL
 • 8
  OMG
 • 7
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART