ÓČKO SUMMER 2017: 1. díl! 10 tipů, co si nezapomenout vzít na letní fesťák!

16. června 2017 10:03
Léto by bez letní festivalů jakoby ani nebylo létem. Co si ale vzít bezpodmínečně s sebou, abychom si mohli ho užili bez starostí?

ČTI TAKÉ: ANKETA: Kterou z postav seriálu 13 Reasons Why máš nejraději? Hlasuj!

Festivalová atmosféra

1. Peníze

Moderní technologie sice doputovala i na festivaly a bankomaty jsou docela běžnou věcí v areálech. Kdo ale chce stát nekonečné fronty u jednoho bankomatu, protože víc jich v areálu rozhodně není? Vezměte si na festival radši více peněz, ať nemusíte řešit jejich nedostatek, nebo problémy s bankomaty, které se nevyhnou ani letním festivalům.

via GIPHY

2. Vlhké ubrousky

Mohlo by se zdát, že tahle nezbytnost je dobrá jen pro holky, ale chyba lávky. Vlhké ubrousky totiž upotřebíte nejen na odlíčení, ale i na otření celého těla, protože jestli je něco na festivalu opravdu úmorné, jsou to fronty. U sprchy, toi-toiek, u bankomatů, prostě všude.

3. Toaletní papír nebo papírové kapesníčky

Zdá se to, jako zbytečnost, která zabírá jen místo. Ale na festivalu jsou toi-toiky použitelné jen prvních pár hodin festivalu. Pak kromě toaletního papíru časem dojde i odvaha na ně chodit a jejich návštěva žádá hodně velké sebezapření. S toaletním papírem to bude trochu snesitelné. Maličko.

via GIPHY

4. Sluneční brýle

Mají tři zázračné funkce. Skryjí před sluníčkem, vypadáte díky nim super cool, a když jste se líní druhý den malovat, tak sluneční brýle skryjí všechno. I kocovinu. Platí i pro kluky.

via GIPHY

5. Pláštěnka

Přes týden sluníčko a parno, o víkendu leje jak z konve. Počasí si zkrátka nevybírá a bez pláštěnky si festival moc neužijete. Zachráníte tím alespoň částečně svoje oblečení a hlavně si užijete koncert i bez otravného deštníku.

6. Externí nabíječka

Bez telefonů už dneska nikdo neudělá ani krok a ne všude jsou zdroje energie. A když už jsou, tak se za ně platí a stojí se na ně mega fronta. Externí nabíječka je věc, bez které se neobejdete, stejně jako bez stanu, karimatky a spacáku.

via GIPHY

7. Stan, karimatka a spacák

Svatá trojka, bez které na festival ani nejezděte. Pokud tedy nemáte zařízené jiné zdroje ubytování. Jsou to sice ty nejvíc neskladné věci, ale je dobré, mít se kam vrátit. I když už by někdo mohl vymyslet skladnější ubytování.

8. Řidiče

Není nic horšího, než když se poslední den festivalu musíte s největší kocovinou sbalit a dofunět do rodné hroudy přecpaným vlakem, nebo autobusem. Je fajn, když máte zajištěného někoho, kdo vás nabere a odveze zhrouceného na zadní sedačce domů.

via GIPHY

9. Prášky

Nejen Ibalgin je fajn mít s sebou. Zásada jsou všechny prášky, které vám uleví od kocoviny, průjmu a případně nechtěných dětí. Protože i ty občas vzniknou omylem právě na festivalu!

via GIPHY

10. Kámoše

Bez přátel na festival taky raději nejezděte. Přeci nechcete být za asociály, co musí na festival vyrazit sami. Je fajn si zaskákat společně na oblíbenou kapelu, ale i si druhý den vzájemně postěžovat, že už určitě nebudete pít.

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:03 sobota 14. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • 27
  LOVE
 • 12
  WTF
 • 9
  SUPER
 • 9
  LOL
 • 9
  OMG
 • 7
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART