Finalistky Sanremo Junior CZ/SK přivezly z mezinárodního finále v Itálii 2 ceny!

1. prosince 2017 0:37
Ve druhé polovině dubna se v italském lázeňském městě Sanremo konal již 9.ročník mezinárodního pěveckého festivalu Sanremo Junior. Česko a Slovensko reprezentovaly dvě čtrnáctileté slečny - Sofie Fiurášková a Margaréta Ondrejková. Obě uspěly!

ČTI TAKÉ:  AŤ ŽIJE OPTICKÁ ILUZE! JAK MŮŽOU VYPADAT DVA PSI NA JEDNÉ FOTCE?

Sofie Fiurášková a Margaréta Ondrejková na finále soutěže Sanremo Junior

Sofie Fiurášková, vystoupila s písní Because Of You od Kelly Clarkson. „Finále Sanremo byl pro mě skvělý zážitek. Bylo super být týden v Itálii a zároveň si při tom zazpívat s orchestrem v slavném divadle Ariston. Seznámily jsme se s novými lidmi z různých koutů světa a za to jsme moc ráda,“ říká.

Slovensko reprezentovala Margaréta Ondrejková, která za doprovodu orchestru města Sanremo zazpívala píseň Before He Cheats od Carrie Underwood. „Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Nejen samotné vystoupení s orchestrem, ale bylo tam i tolik skvělých zpěváků z různých zemí! Moc se mi líbili i výlet do Monaca a samozřejmě i moře u kterého jsem byla poprvé,“ hodnotí svůj pobyt a vystoupení Margaréta.

„Z tohoto finále si vezeme dvě nádherné ceny a obrovský úspěch. Margaréta získala 1. místo a skončila tak hned za Marií Zhilina z Běloruska, která se stala absolutní vítězkou festivalu. Sofie pak získala za svůj výkon Speciální ocenění komise. Po minulém roce, kdy Nela Duchačová ve své kategorii skončila na 2. místě, tak stoupáme zas opět o něco výše a dokazujeme, že talenti z České i Slovenské republiky mohou bez problémů konkurovat světu a dokonce ho i porážet. Stačí jim pouze trochu pomoci,“ hodnotí celou soutěž pan Jakub Liegert.

Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6 – 15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu 37členného symfonického orchestru a utkají se se zpěváky z dalších zemí. 

Fotogalerie

Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřeednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2018 bude organizovat již devátý ročník této mezinárodní pěvecké souteže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát. Více na www.sanremojunior.cz.

V květnu 2018 budou vyhlášeny konkurzy na 3. ročník Sanremo Junior CZ/SK.

Sanremo Junior CZ se koná pod záštitou Italského kulturního institutu

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:37 sobota 31. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 40
  LOVE
 • 34
  SUPER
 • 15
  FAIL
 • 14
  LOL
 • 14
  WTF
 • 14
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART