Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Finálový večer Sanremo Junior CZ/SK se blíží! V porotě budou Anna K. nebo Helena Vondráčková!

  1. prosince 2017 0:37
  Celkem 1O finalistů z České republiky a 3 ze Slovenské republiky postoupili koncem roku do finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ/SK. Výběr probíhal v několika kolech a jak říká sama Leona Machálková, která byla jednou z poroty “Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů jsem slyšela mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo jen na mě, asi by jich postoupilo víc… ”

  ČTI TAKÉ:  AŤ ŽIJE OPTICKÁ ILUZE! JAK MŮŽOU VYPADAT DVA PSI NA JEDNÉ FOTCE?

  Sanremo Junior


  13 dětí se od listopadu 2017 až do února 2018 připravuje na finálový večer Sanremo Junior CZ, který se uskuteční 21. února v pražském divadle Hybernia. Během večera vystoupí nejen se svou soutěžní písní, ale čekají je i další společné písně. Dále také vystoupí mnoho známých osobností. To vše za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen. Na finálovém večeru Sanremo Junior CZ se orchestr sejde v obsazení big bandu, doplněný dřevěnými dechovými nástroji, kompletními smyčci, rozšířenou rytmickou sekcí a bude hrát pod taktovkou jediného muže, a tím je velmi zkušený a sympatický dirigent Martin Hybler.

  Celým večerem, během kterého kromě finalistů vystoupí také Helena Vondráčková, Michal Hrůza, Anna K. , Radim Schwab, Leona Machálková nebo Genny Catti, bude provázet stejně jako v minulém roce Jan Čenský.

  Odborná porota vybere jediného vítěze. V ní zasednou Anna K., Helena Vondráčková, Leona Machálková, Miro Žbirka, Jaroslav Svěcený, Janis Sidovský, hudební ředitel Tv Očko Michal Klein, ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela A. Dobrovolná, Radim Schwab, dirigent František Drs, hudební dramaturg Miroslav Michálek, hudební manažerka Hana Petřinová amuzikálová a operní zpěvačka Tereza Kavecká

  Jeden vítěz z České republiky a jeden ze Slovenské republiky pak pojedou v třetím dubnovém týdnu reprezentovat Českou a Slovenskou republiku v italském lázeňském městě Sanremo, v jedné z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39členného orchestru a utkají se se zpěváky z dalších zemí. 

  Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools Kismet v roce 2018 bude organizovat již devátý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát.

  Fotogalerie

  První úspěchy

  Finalistka mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ 2016 Kristýna Petráková získala jednu z hlavních rolí v připravovaném muzikálu Shrek. Spolu s dalšími 60 zpěváky, herci a tanečníky se na pódiu představí v roli dospívající Fiony. „ Moc se na roli Fiony těším. Bude to pro mě další příjemná zkušenost a navíc jsem Shreka několikrát viděla a moc se mi líbil,“ říká.

  V roli Shreka vystoupí Radim Schwab a Jiří Zonyga, Fionu ztvární Ivana Jirešová a Radka Pavlovčinová, Lorda Farquaada pak Viktor Dyk, Oslíka zahraje Marek Holý, roli zamilované Dračice si zahraje Hana Křížková.

  Shrek se na jaře 2018 rozjede do českých a moravských měst. Jako první se na něj mohou těšit diváci v Praze a to 21. dubna v Tip sport Aréně. Následuje Plzeň a to konkrétně 28. dubna, a poté České Budějovice, Zlín, Liberec, Ostrava a Brno.Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. Více o soutěži najdeš zde.

  Letos v květnu se finále v lázeňském městě zúčastnila vítězka Sanremo Junior CZ Nela Duchačová, která se na Grand finále ve světoznámém divadle Ariston umístila jako druhá. 

  Dětská pěvecká soutěž byla založena v roce 2009. Inspirací pro tuto soutěž byl známý Festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 i televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize. Sanremo Junior se koná pod záštitou nejen města San Remo, ale i Dětského fondu OSN – UNICEF.

  Sanremo Junior CZ
  Související