Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Sanremo Junior CZ/SK 2018 zná své vítězky! Obě pojedou na finále do Itálie!

  1. prosince 2017 0:37
  Ve středu 21. února proběhlo v pražském divadle Hybernia finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ/SK. Během večera vystoupilo za doprovodu symfonického orchestru celkem 10 finalistů z České republiky a 3 ze Slovenska. Zvítězily dvě čtrnáctileté slečny.

  ČTI TAKÉ:  AŤ ŽIJE OPTICKÁ ILUZE! JAK MŮŽOU VYPADAT DVA PSI NA JEDNÉ FOTCE?

  Finále české části Sanremo Junior


  Vystoupení finalistů na letošním 2. ročníku hodnotila porota z osobností jako jsou Anna K., Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený, Leona Machálková, Janis Sidovský, Radim Schwab, Michal Klein, Hana Petřinová, Miroslav Michálek, František Drs, Tereza Kavecká a Michaela Anna Dobrovolná – předsedkyně poroty a ředitelka Kühnova pěveckého sboru.

  Finále české části Sanremo Junior


  “Nebylo to vůbec jednoduché. Všichni byli skvělí. Sanremo Junior je prestižní pěvecká soutěž, která dětem nabízí mimořádné zážitkové zkušenosti a laskavý profesionální přístup. Je úžasné sledovat, kolik nadaných zpěváků u nás v současné době vyrůstá,“ komentovala svou úlohu porotce Leona Machálková

  Podpořit letošní finalisty přijel ze Sanrema i prezident Symfonického orchestru města Sanremo pan Maurizio Caridi, který velmi ocenil nejen všechny talenty, ale i ženský symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra, který děti doprovázel. Prozradil, že by jednou velmi rád tento orchestr přivítal i v Sanremu.

  Vítězkou české části se stala čtrnáctiletá Sofie Fiurášková z Černošic, která zazpívala píseň Because of you od Kelly Clarkson.


  “Vůbec jsem tomu nechtěla věřit. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem měla příležitost se podílet na tomto projektu. Vytvořili jsme skvělou partu. Z vítězství mám ohromnou radost a bude pro mě ctí reprezentovat Českou republiku na mezinároním finále v Itálii,“ řekla.

  Vítězkou slovenské části se stala stejně stará Margaréta Ondrejková z Čachtic, která zazpívala písničku Before he cheats od Carrie Underwood.


  “Velmi jsem si večer i přípravy užila. Jsem ráda, že jsem poznala spoustu nových kamarádů. Z vítězství mám obrovskou radost. Dojíždění bylo trošku náročné, ale stálo to za to. Teď se těším na natáčení CD a samozřejmě i do Itálie.”

  Obě mladé zpěvačky teď čeká příprava na vystoupení na mezinárodním finále, které se uskuteční v polovině dubna v italském lázeňském městě Sanremo.

  Během večera vystoupila i patronka soutěžících Genny Ciatti, finalistka z roku 2016 Kristýna Petráková, vítězka Sanremo Junior CZ 2017 Nela Duchačová, Michal Hrůza s kapelou , členové poroty Anna K., Leona Machálková, Helena Vondráčková a Radim Schwab. Své speciální vystoupení měli i učitelé zpěvu, kteří některé z finalistů učí. 

  Dětská pěvecká soutěž byla založena v roce 2009. Inspirací pro tuto soutěž byl známý Festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 i televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize. Sanremo Junior stejně jako již zmiňovaný festival se každoročně koná pod záštitou města Sanremo ve známém divadle Ariston.

  Fotogalerie


  Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřeednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2018 bude organizovat již devátý ročník této mezinárodní pěvecké souteže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát. Více na www.sanremojunior.cz.

  V květnu 2018 budou vyhlášeny konkurzy na 3. ročník Sanremo Junior CZ/SK.

  Sanremo Junior CZ se koná pod záštitou Italského kulturního institutu

  Související